Rôzne

Urobte si plány na september: TOP 7 akcií, ktoré náš čakajú v Humennom

V septembri sa v našom meste budú konať všakovaké podujatia. Vyselektovali sme z nich sedem, ktoré považujeme za tie naj.

Ilustračný obrázok k článku Urobte si plány na september: TOP 7 akcií, ktoré náš čakajú v Humennom
Zdroj: Dnes24.sk

Letné kino

Veľká akcia je naplánovaná hneď na 1. septembra, kedy sa po rokoch do mesta, konkrétne na amfiteáter, vráti večerné letné kino. Bude to jeho skúšobné verzia. Premietať sa bude slovenský film s názvom Backstage. Viac o letnom kine v Humennom sa dočítate tu.

Pamätné dni

V dňoch 7.-9. septembra 2018 sa v Humennom uskutočnia oslavy 701. výročia prvej písomnej zmienky o meste. Hlavnými ťahákmi budú vystúpenia slovenskej kapely Desmod a českej hviezdy Davida Kollera. Atrakcií sa však chystá mnoho. Kompletný program bod po bode nájdete tu.

Rusínsky festival

Ako súčasť Pamätných dní a teda taktiež v dňoch 7.-9. septembra sa bude v našom meste zároveň konať štvrtý ročník Rusínskeho festivalu. Prebiehať bude v areáli skanzenu Vihorlatského múzea, v priestoroch Súkromnej základnej umeleckej školy na Kudlovskej ulici a na námestí pri Mestskom kultúrnom stredisku. Viac sa dočítate tu.

Jááánošííík po tristo rokoch

11. septembra si prídu na svoje milovníci divadla. V Humennom totiž bude Radošinské naivné divadlo spolu so Slovenským ľudovým umeleckým kolektívom a dvakrát počas jedného dňa odohrajú vystúpenie Jááánošííík po tristo rokoch.

Prvý zápas

Dňa 12. septembra čaká hokejistov MHK Humenné štart sezóny a teda prvý zápas v prvej lige. Odohrajú ho na domácom zimnom štadióne a ich súperom bude HK ‘95 Považská Bystrica.

Mairee

Mal tu baviť Humenčanov pred cca rokom, no dopravná nehoda tomu vystavila stopku. 14. septembra sa však známy slovenský dídžej Mairee chystá do Humenného opäť a sľubuje špeciálno-šialený večer v Arena Night Clube.

Temné kecy

V priestoroch Arena Nigth Clubu bude v septembri, konkrétne 27. septembra, možné zažiť aj jednu z najpopulárnejších klubových stand-up comedy show – Temné kecy. Prítomných bude baviť zostava Ivo Ladižo Ladižinský, Jerry Veľmajster Szabó a Heňo Fačkovec.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie