Nákup techniky aj prvá skúška: Do Humenného sa po rokoch vráti letné kino!

Už onedlho si budú môcť Humenčania a spol. vychutnať na amfiteátri skúšobnú verziu večerného letného kina. Pozrite si bližšie informácie.

Ilustračný obrázok k článku Nákup techniky aj prvá skúška: Do Humenného sa po rokoch vráti letné kino!
Zdroj: TASR

Pred pár desiatkami rokov bolo možné si v Humennom vychutnávať v teplejšej časti roka kino pod holým nebom. Filmy sa premietali na amfiteátri. Záujem zo strany Humenčanov bol v tej dobe veľký, podľa pamätníkov ľudí chodilo na každé premietanie nemálo.

Kino plnilo amfiteáter

„Niekedy boli všetky lavice obsadené, sedela som tak až hore na tráve,“ vylovila z pamäti pre náš portál jedna z pamätníčok, ktorá mala v tom čase asi 15 rokov. „Pamätám si mladíka, ktorý si k nám prišiel opýtať krompáč. Vraj nemal peniaze a na amfiteáter ho nepustili. Chcel sa asi podkopať,“ spomína s úsmevom pamätník bývajúci v blízkom okolí amfiteátra, čo dosvedčuje vtedajší veľký záujem o letné kino.

Nákup zariadenia, prvá skúška

Humenská samospráva chce túto niekdajšiu atrakciu v podobe letného kina do mesta vrátiť. Na svojom minulotýždňovom rokovaní schválili mestskí poslanci rozpočtové opatrenie Mestského kultúrneho strediska, konkrétne zvýšenie kapitálových výdavkov na obstaranie audio a videotechniky pre vonkajšie kino. „Mestské kultúrne stredisko pristúpi k obstaraniu premietacej audio a videotechniky a tiež aj nafukovacej obrazovky. Zariadenia umožnia premietanie filmov v exteriéroch,“ píše sa v dôvodovej správe.

Humenský radnica už informovala, že v sobotu 1. septembra bude na programe skúšobná verzia letného kina na amfiteátri. O 19:30 hod. sa bude premietať slovenský film s názvom Backstage.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk