Správy

Zavlažovací systém na ihrisku pri Mlyne už funguje, FOTO

Umelý zavlažovací systém osadila humenská radnica v uplynulých dňoch na ihrisku na Hrnčiarskej ulici.

Ilustračný obrázok k článku Zavlažovací systém na ihrisku pri Mlyne už funguje, FOTO
3
Galéria
Zdroj: Mesto Humenné

Mesto dostalo na tento projekt dotáciu od Slovenského futbalového zväzu (SFZ) vo výške 10 000 eur. Radnica chce zároveň pripraviť aj projekt na atletický štadión.

„Bola namontovaná čerpacia stanica na vodu, filtračné zariadenie, ovládací frekvenčný menič a došlo aj k úprave trávnatého povrchu okolo postrekovačov a položenie trávnika,“ priblížil Marián Škuba z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom.

Na ploche ihrisku je 30 postrekovačov a ich obsluha môže byť manuálna alebo nastavená automaticky. Ako doplnil Škuba, na odber vody sa bude využívať už existujúca studňa a celý systém je riadený riadiacou jednotkou umiestnenou vo vnútri tribúny.

Ihrisko väčšinou využíva mládež Futbalového klubu Humenné, v budúcnosti by to mohli byť aj priaznivci atletiky.

„Moderný zavlažovací systém spĺňa vysoké kritériá. Celá zatrávnená plocha bude kropená vodou, čo mladí futbalisti isto ocenia,“ uviedol primátor mesta Miloš Meričko

Ak to finančná situácia mesta dovolí a poslanci myšlienku podporia, v blízkej budúcnosti chce radnica pripraviť aj projekt pre atletický štadión.

„Získali sme naň podporu zo Slovenského atletického zväzu vo výške 250 000 eur, momentálne spúšťame proces verejného obstarávania. Uvidíme, aký postoj zaujmú poslanci,“ dodal Meričko.

Zdroj: TASR

Tento článok nie je možné komentovať.

Rýchle správy

Najčítanejšie