Rôzne

Záujem o horný Zemplín výrazne stúpol: Ubytovacie kapacity sa míňajú

Záujem o destináciu horný Zemplín výrazne stúpol.

Ilustračný obrázok k článku Záujem o horný Zemplín výrazne stúpol: Ubytovacie kapacity sa míňajú
Zdroj: TASR

„Dôkazom toho sú nielen takmer vypredané ubytovacie kapacity v regióne, ale aj výrazne zvyšujúca sa návštevnosť webovej stránky Oblastnej organizácie cestovného ruchu Horný Zemplín a Horný Šariš (OOCR HZ a HŠ),“ priblížila pre TASR výkonná riaditeľka organizácie Michaela Zdražilová.

Na zistenie záujmu o región horného Zemplína prostredníctvom návštev na internetovej stránke OOCR HZ a HŠ, ktorá naplno funguje od minuloročného augusta, Zdražilová porovnala jej návštevnosť v mesiacoch marec a jún tohto roka.

„Čo sa týka používateľov, v mesiaci jún vzrástol ich počet oproti marcu o 5200. Výrazne sme si polepšili aj v počte zobrazení stránky. V rámci sledovaného obdobia stúplo približne o 400 percent a v júni sa tak dostalo na úroveň takmer 10 000,“ vyčíslila s tým, že najčastejšie sa návštevníci na web OOCR dostanú „preklikom“ zo sociálnych sietí.

Keďže okrem Slovákov a Čechov navštevujú webové sídlo aj ľudia z anglicky hovoriacich krajín, OOCR HZ a HŠ plánuje v tomto roku z účelovej dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR zrealizovať jeho anglickú mutáciu.

„Máme za to, že Horný Zemplín má návštevníkom stále čo ponúknuť,“ uviedla Zdražilová s tým, že i preto sa na internetovej stránke OOCR nachádza nielen zoznam kultúrnych, historických a prírodných atraktivít v regióne, ale i prehľad kultúrno-spoločenských podujatí aktualizovaný v dvojtýždenných intervaloch.

„Pre návštevníka územia je veľmi dôležité vedieť, kde sa môže ubytovať a najesť. Na portáli máme preto zverejnený kompletný prehľad stravovacích a ubytovacích zariadení, ktorý stále aktualizujeme,“ doplnila a pripomenula, že návštevník na webe nájde aj zoznam turistických informačných centier v regióne. Ako dodala, v prípade záujmu o letnú dovolenku v regióne horného Zemplína odporúča včasnú rezerváciu ubytovania. „Kapacity sa pomaly míňajú,“ vysvetlila.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie