Rôzne

Zasadačku Mestského úradu zaliala voda. V havarijnom stave bola i strecha Štátneho archívu

Po augustových prívalových dažďoch ostali viaceré mestské budovy v Humennom v havarijnom stave. Ten je dnes už minulosťou.

Ilustračný obrázok k článku Zasadačku Mestského úradu zaliala voda. V havarijnom stave bola i strecha Štátneho archívu
Zdroj: Dnes24.sk

V budove Mestského úradu v miestnosti veľkej zasadačky búrka poškodila stropné kazety na ľavej strane miestnosti. „Je nepochybné, že v tomto mieste zatekalo do budovy už dávno predtým, ale oprava sa realizovala iba prekrytím igelitovým sáčkom a plátom sololitu. V dôsledku množstva vody, ktoré napršalo cez poškodenú strechu, povolil sáčok i sololit a voda zaliala priestor vo vnútri veľkej zasadačky,“ uviedla Michaela Dochánová z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom s tým, že oprava sa realizovala zvonku na streche i zvnútra zasadačky a havarijný stav je už odstránený.

Po výdatných dažďoch začala zatekať tiež miestnosť s archívnym materiálom a dokumentami v budove Štátneho archívu na Štúrovej ulici, ktorá taktiež patrí pod správu mesta Humenné. „Po obhliadke budovy boli zistené poškodenia na streche o veľkosti 35 m². V rámci opravy sa strecha ošetrila proti hrdzi a vymaľovala sa. Havarijný stav je už odstránený,“ informovala Dochánová.

Aj súkromná MŠ Aura sídli v mestskej budove na Třebíčskej ulici. „Tu bolo potrebné opraviť havarijný stav strechy o veľkosti 120 m², ktorý bol prekrytý Fatrafolom. Havarijný stav je odstránený čiastočne, nakoľko sa vyskytlo zatečenie strechy na inom mieste,“ priblížila Dochánová.

Problémy sa po spomínaných dažďoch vyskytli podľa jej ďalších slov aj na Sídlisku pod Sokolejom a to hneď niekoľko. „Tu bol opravený strešný plášť zatečených bytov na uliciach SNP 2520 a 6092. Okrem toho bolo nahlásené aj prepadnutie vozovky pred bytovým domom na ulici SNP 39, ktoré spôsobilo poškodenie kanalizačnej prípojky DN 500. Havarijné stavy sú už odstránené,“ doplnila M. Dochánová.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Videli ste? Žiaci a zamestnanci školy Základnej školy Pugačevova vysadili nový živý plot.

ZŠ Pugačevova: Žiaci a zamestnanci školy vysadili nový živý plot
5
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie