Samospráva

Z rokovania krajských poslancov: Čo bude s humenskou hotelovkou?

Prešovskí krajskí poslanci sa na pondelkovom zasadnutí venovali racionalizácii siete stredných škôl.

Ilustračný obrázok k článku Z rokovania krajských poslancov: Čo bude s humenskou hotelovkou?
Zdroj: Dnes24.sk

Po rozsiahlej diskusii schválili racionalizáciu v okresoch Sabinov, Humenné a Stará Ľubovňa. O školách v okresoch Prešov, Vranov nad Topľou, Snina a Stropkov má byť rozhodnuté do konca júna budúceho roka. Vo zvyšných okresoch kraja zmeny navrhnuté neboli alebo sa tam už racionalizácia realizovala.

Ako povedal predkladateľ pozmeňujúceho návrhu poslanec Štefan Bieľak, návrh vyplynul zo stretnutia predsedu PSK Milana Majerského, členov poslaneckých klubov, ako aj diskusie na zasadnutí. „Boli dve možnosti, buď prijať kompromisný návrh, ktorý nie je ideálnym riešením, ale posúva veci dopredu. Alebo to celé neschváliť, zhodiť to zo stola a neriešiť racionalizáciu školstva. Návrh rieši to, čo v zastupiteľstve priechodné bolo,“ vysvetlil Bieľak.

V Humennom sa podľa vedúceho odboru školstva PSK Jána Furmana pôvodne uvažovalo o zlúčení odborov hotelovej a obchodnej akadémie. Schválený návrh ráta s vytvorením dvoch samostatných škôl pôsobiacich v budove súčasnej Obchodnej akadémie na Komenského ulici.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Zaregistrovali ste to? Detský spevácky zbor Lienka z Humenného sa zaskvel na prestížnej súťaži…

FOTO: Detský spevácky zbor Lienka z Humenného sa zaskvel na prestížnej súťaži!
9
Galéria

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie