Rôzne

Z histórie nášho mesta: Uhádnete, z akých rokov pochádza tento záber na Humenné?

Čo tak menší návrat v čase? Pozrite si túto archívnu fotografiu Humenného a skúste si tipnúť, v akých rokov bola nasnímaná.

Ilustračný obrázok k článku Z histórie nášho mesta: Uhádnete, z akých rokov pochádza tento záber na Humenné?
Zdroj: Dejiny Humenného, Fedič a kol.

Už počas budúce týždňa sa v Humennom uskutočnia oslavy. Budeme si pripomínať 702 rokov od prvej písomnej zmienky o našom meste. Sú to stovky rokov a počas nich Humenné neustále menilo svoju tvár.

Skúsili ste sa teda zamyslieť, z akého obdobia môže pochádzať titulná archívna fotografia? Ak ste ste odpovedali obdobie prvej prvej Československej republiky, konkrétnejšie zo začiatku 20-tych rokov dvadsiateho storočia, je to tak…

Pre zaujímavosť, v roku 1921 malo Humenné 4 218 obyvateľov, v roku 1930 to už bolo 5 632 a v roku 1940 7 068. Práve v roku 1940 zaznamenalo Humenné výraznejší nárast a to presídlením obyvateľov obce Valaškovce.

Zaujímavosťou z toho obdobia tiež je, že aj keď si Humenné po prvej svetovej vojne zachovalo postavenie sídla okresu, nebolo označované za mesto, ale patril mu status veľká obec.

V dávnejších časoch ešte na menšiu chvíľu zostaňme. Kým prostredníctvom titulnej fotografie sme sa ocitli v dvadsiatych rokoch 20. storočia, kliknutie na fotogalériu vás zavedie do druhej polovice 20. storočia. Takto sa búralo a stavalo v Humennom…

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Fotky, ktoré vyvolávajú spomienky: Zachytili asanáciu a výstavbu mesta Humenné
8
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie