Vystupujú pred tisíckami divákov... Osadné zažije koncert svetoznámeho zboru!

Zbor, ktorý je zvyknutý koncertovať pred stovkami, ba dokonca tisíckami divákov po mestách Ruska aj celého sveta, príde zaspievať do dedinky Osadné.

Ilustračný obrázok k článku Vystupujú pred tisíckami divákov... Osadné zažije koncert svetoznámeho zboru!
Zdroj: TASR

V dedine Osadné sa v sobotu 22. októbra (o 12:00) uskutoční koncert Zboru duchovenstva Sankt-Peterburgskej metropolie. Konať sa bude v tamojšom pravoslávnom chráme. Zbor vystupujúci aj pred tisíckami divákov tak tentoraz príde zaspievať desiatkam ľudí do malej dedinky na východe Slovenska. „Ale keďže ide o duchovnú kultúru, počty nie sú dôležité,“ poznamenal miestny pravoslávny duchovný Peter Soroka.

Osadné je totiž podľa jeho slov pre organizátora koncertu, ktorým je Veľvyslanectvo Ruskej federácie v SR, významným miestom na mape Slovenska, nakoľko sa pod tunajším pravoslávnym chrámom nachádza jedinečná krypta 1025 vojakov z I. svetovej vojny. Jej rekonštrukciu ambasáda financovala ako prvý vojenský hrob na Slovensku.

„Okrem toho sa na miestnom cintoríne nachádza ďalších vyše 1400 ruských vojakov z I. svetovej vojny. Ak teda príde 30 členný ruský cirkevný zbor koncertovať do Osadného, nebude spievať len približne rovnakému počtu divákov sediacich v chráme, ale svojimi duchovnými piesňami sa bude predovšetkým modliť za svojich krajanov pochovaných pod chrámom a na miestnom cintoríne,“ uviedol P. Soroka.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Odporúčame