Tomáš Šuhajda Volejbal

Slovenský volejbalový vicemajster ŠK Chemes Humenné neuspel v stredu v prvom zápase 2. kola Challenge Cupu. S vlaňajším finalistom Pohára CEV a účastníkom talianskej Serie A1 Andreoli Latina prehral hladko 0:3, ale po vyrovnanom treťom sete.

Ilustračný obrázok k článku Vyrovnaný tretí set nestačil: Chemesáci prehrali duel so špičkovým európskym tímom
Zdroj: Webnoviny.sk

2. kolo, Challenge Cup, 1. zápas:

Andreoli Latina – Chemes Humenné 3:0 (13, 18, 21)

63 minút, rozhodovali Demirdelen (Tur.) a Georgiadis (Gr.)

Prvý set bol jednoznačnou záležitosťou domácich, ktorí pri prvom technickom oddychovom čase viedli 8:3. Aj po ňom svoje vedenie navyšovali a pohodlne si prišli po vedenie 1:0.

Druhé dejstvo bolo už vyrovnanejšie a Humenčania v úvode setu dokonca viedli 1:0 a 2:1. Domácim sa ale rýchlo podarilo otočiť (8:3), neskôr narástlo ich vedenie na deväť bodov (19:10) a za stavu 24:18 prvý využitý setbal znamenal ich vedenie 2:0.

Tretí set bol najvyrovnanejší a od stavu 3:3 viedli dlho Chemesáci, ktorí si vypracovali postupne až päťbodové vedenie (12:7, 15:10). Taliani potom začali postupne náskok Humenčanov doťahovať a podarilo sa im to pri 18:18. Rozhodujúci okamih prišiel zo stavu 20:20, keď domáci ušli šnúrou troch bodov na 23:20 a aj keď hostia ešte znížili (21:23), prvý mečbal domácich za stavu 24:21 znamenal ich víťazstvo 3:0.

Odvetný zápas v Humennom je na programe v stredu 27. novembra o 18:00 hod.