Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  25 °C
Iné športy

Vyrastie v Humennom nový Sagan? Cyklistika je v našom meste v rozkvete, veď pozrite na toto!

Zaiste ste si už v Humennom a okolí všimli mnohých cyklistov odetých v rovnakých dresoch. V dresoch tímu Kriwo Team Jantex Humenné, do ktorého sa pridáva stále viac a viac nadšencov cyklistického športu. Rekreačných cyklistov, ale i pretekárov.

Ilustračný obrázok k článku Vyrastie v Humennom nový Sagan? Cyklistika je v našom meste v rozkvete, veď pozrite na toto!
Zdroj: Dnes24.sk

Títo sa zúčastňujú pretekov rôznych úrovní a rôznych vekových kategórií. Amatérskych, pretekov veteránov, ale i profesionálnych… Poslednou akciou bolo posledné kolo Východ Road Ligy v Rožňave, čo znamená výzvu pre amatérov a veteránov. Ani mrazivé jesenné počasie neodradilo pretekárov tímu Kriwo Team Jantex Humenné, aby sa v hojnom počte pustili do boja o najvyššie priečky.

Trať v Rožňave bola pre všetky kategórie špecificky upravená. Juniori, ženy a kategória od 50 a vyššie, mali odjazdiť „len“ 40 kilometrov. Kategória od 19 a vyššie mali odbicyklovať 76 kilometrov. V dresoch humenského tímu sa pretekov zúčastnili piati pretekári a to Dušan Kozel, Emil Janko, Vladimír Kráľ, Zdeno Gerboc a Zuzana Malachovská. Konkurencia bola veľká, no aj napriek tomu sa títo cyklisti nestratili, veď posúďte:

  • Dušan Kozel – KATEGÓRIA A – 1.miesto
  • Vladimír Kráľ – KATEGÓRIA C – 7.miesto
  • Emil Janko – KATEGÓRIA D – 2.miesto
  • Zdeno Gerboc – KATEGÓRIA D – 8.miesto
  • Zuzana Malachovská – KATEGÓRIA Ženy – 2.miesto

Čo je Východ Road Liga?

Východoslovenská liga amatérov a veteránov v cyklistike. Tento rok sa konala od mája až do septembra. Preteky prebiehajú v rôznych kútoch východného Slovenska (Gemerská Poloma, Sabinov, Svidník, Prešov, Kežmarok, Banské, Stará Ľubovňa, Rožňava). A práve v poslednom kole v Rožňave prebehlo aj celkové vyhodnotenie.

Najlepší

Kriwo Team Jantex bodoval tak ako v Rožňave aj počas celej sezóny… Dušan Kozel získal celkovo v kategórii B 1. miesto, Emil Janko v kategórii D 2. miesto, rovnako tak aj Zuzana Malachovská medzi ženami a Tomáš Zelinka v kategórii A 3. miesto. Sumár sumárov, Kriwo Team Jantex Humenné sa stal najúspešnejším tímom Východ Road Ligy 2015.

Sezóna sa skončila, no pretekári tohto tímu sa už pripravujú na ďalšiu a veria, že bude ešte lepšia.

foto: Katarína Kakutová

Východ Road Liga: Kriwo Team Jantex Humenné na pretekoch v Rožňave
15
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk