Veronika Hunyadiová Správy

Vynovený cyklochodník už slúži Humenčanom, FOTO

Prvá etapa rekonštrukcie cyklotrasy pri Laborci je hotová.

Ilustračný obrázok k článku Vynovený cyklochodník už slúži Humenčanom, FOTO
4
Galéria
Zdroj: Mesto Humenné

Prvá etapa sa začína od Sninského mosta a jej základom je rekonštrukcia už existujúceho chodníka. Asfaltový koberec je položený takmer na celom úseku (cca 1,2 km). Výnimkou je asi 30 až 50 metrov pred prepojovacím chodníkom (prečerpávacia stanica vody pri ZŠ Dargovských hrdinov), ktorý tvorí II. fázu.

Okrem asfaltovania chodníka osadili 26 lavičiek, smetné koše aj stojany na bicykle. Potrebné je ešte upraviť a zrekultivovať okolie chodníka. Pri bezbariérovej plošine bude k schodisku namontované zábradlie.

„Cyklochodník Laborec ukončuje svoju prvú fázu. Takmer celý už je zaasfaltovaný, ostáva len malá časť, ktorá sa bude napájať na spojovací chodník. Je potrebné ešte spraviť terénne úpravy, plochy dohumusovať. Teším sa, že promenádu už v značnom počte Humenčania využívajú, mladí i vekom starší. Spätná väzba od obyvateľov bola len pozitívna," konštatoval po kontrole staveniska primátor Miloš Meričko.

V rámci druhej etapy sa vytvorí prepojovací chodník od prečerpávacej stanice vody (pri ZŠ Dargovských hrdinov) po Valašský most. Odtiaľ vznikne nový cyklochodník (tretia etapa), ktorý povedie popod cestný nadjazd a vyústi pri zimnom štadióne.

Rýchle správy

Najčítanejšie