Volejbal

Volejbalisti ŠK Gymnázium Humenné sa po dvoch týždňoch opäť predstavili domácim fanúšikom. Ich súper- TJ Slávia Svidník „B“ pricestoval s odhodlaním pobiť sa o čo najlepší výsledok.

Ilustračný obrázok k článku Volejbalisti sa opäť predviedli domácim fanúšikom: Do Humenného dorazil odhodlaný súper
8
Zdroj: ŠK Gymnázium Humenné

V prvom zápase ani po štyroch setoch nebolo rozhodnuté o víťazovi. Domáci chlapci, aj vďaka väčším skúsenostiam a pevnejším nervom v koncovke, ustáli víťazstvo v tie-breaku najtesnejším možným skóre o dva body v pomere 15:13.

Po krátkej prestávke nastúpili súperi opäť proti sebe. A očakával sa opäť boj o každú loptu. Avšak na potešenie domácich fanúšikov mal priebeh druhého stretnutia rýchly priebeh. Domáci nepustili Svidníčanov k ničomu a v najkratšom možnom čase zvíťazili 3:0 na sety.

Humenskí volejbalisti si pripísali ďalšie dve výhry a päť bodov do tabuľky. Ich najväčší konkurent z Revúcej tak isto nezaváhal a pripísal si po víťazstvách 3:2 a 3:1 na palubovke Starej Ľubovni rovnako päť bodov. Tréner Ľ. Selecký po zápase pochválil svojich zverencov za dve výhry, horšie to bolo v niektorých pasážach hry s predvedenou hrou.

Zhrnutie

13.kolo 1.liga muži Východ:

ŠK Gymnázium Humenné – TJ Slávia Svidník 3:2 (-21, 19, 20, –21, 13) a 3:0 (14, 18, 22)

Zostava ŠK: Š. Krajník, M. Kuraš, M. Feduš, P. Šompľak, D. Fereta, S. Bognár, M. Šarga, M. Banďoš, D. Jevčák, M. Ivančo, R. Boldy.

Najbližším súperom ŠK Gymnázium Humenné budú volejbalisti Popradu a to v sobotu 15. januára na domácej palubovke v MŠH o 10:00 a 12:00 hod.

Pozápasové reakcie

Samuel Bognár- hráč ŠK Gymnázium Humenné: Dnes sme na domácej palubovke privítali družstvo zo Svidníka. Ich družstvo prišlo v silnej zostave, a naopak nášmu chýbali veľmi dôležití hráči. Do prvého zápasu sme išli s chuťou vyhrať, ale chybovali sme na prihrávke. Svidník tým pádom vyhral prvý set, ale to nás neodradilo od chuti vyhrať. Zlepšili sme príjem, pritvrdili podanie a začali byť razantní v útoku. Tak sme sa dopracovali k výhre v prvom zápase. Do druhého zápasu nastúpili mladší hráči a s podporou starších sme dosiahli výherný výsledok druhého zápasu.

Martin Šarga- hráč ŠK Gymnázium Humenné: V dnešnom dvojzápase sme nastúpili v oklieštenej zostave, keďže sa nám zranilo viacero hráčov. V prvom sete sme sa „hľadali“, skúšali sme rôzne varianty, aby sme hrali čo najlepšie. Isté chyby na našej strane využil Svidník, a tak sme prvý set prehrali. Ďalšie sety si získal tím, ktorý využil koncovku. V tajbrejku sme začali lepšie a hlavne dobrým a zodpovedným servisom sme si zabezpečili výhru.

V druhom zápase dostali možnosť aj mladší – menej skúsení hráči, ktorí svoju šancu využili veľmi dobre. Vynikajúcim servisom sme sa od súpera odďaľovali a s kľudom sme si dohrávali sety. V takomto stave sme si skúšali aj rôzne signály, ktoré trénujeme. Za takéhoto stavu bola na ihrisku dobrá atmosféra, a tak sme si pripísali 2 víťazstvá.

Informácie poskytol ŠK Gymnázium Humenné.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.