Správy

Vodiči v Humennom si na nový spôsob platby za parkovanie zvykli

Za parkovné v meste zaplatíte prostredníctvom SMS správy.

Ilustračný obrázok k článku Vodiči v Humennom si na nový spôsob platby za parkovanie zvykli
Zdroj: Dnes24.sk

Nový systém platieb za parkovanie formou SMS správy, ktorý platí na šiestich spoplatnených mestských parkoviskách, sa medzi vodičmi v Humennom ujal.

Vyplýva to z vyjadrenia riaditeľa technických služieb mesta Milana Kuruca o tom, že počet zaslaných SMS správ má v mesiacoch jún – júl stúpajúcu tendenciu. Zatiaľ čo v júni mesto zaregistrovalo 3 432 SMS správ, v júli ich bolo až 4 970.

Samospráva o tom informuje na svojej webovej stránke. Mesto spoplatnilo šesť parkovísk na základe rozhodnutia mestského zastupiteľstva.

Cena hodinového lístka v pracovných dňoch od 8.00 do 17.00 h a v sobotu od 8.00 do 12.00 h je 0,50 eura.

Zvýhodnený je mesačný parkovací poplatok za 20 eur, ročný za 190 eur. Držitelia preukazu ťažko zdravotne postihnutého sú od platby za parkovanie oslobodení.

Pokuty zatiaľ nevyberajú

„Kontrolu platby prostredníctvom mobilnej aplikácie majú na starosti zamestnanci technických služieb a mestská polícia. V prípade neuhradeného poplatku za parkovanie hrozí pokuta do výšky 50 eur,“ informoval Marián Škuba z tlačového referátu mestského úradu.

Ako dodal, mestskí policajti zatiaľ pokuty nevyberajú, sústredia sa najmä na osvetovú činnosť, aby si vodiči na nový systém zvykli.

Aj preto je v súčasnosti na platených parkoviskách priebežne k dispozícii aj pracovník technických služieb, ktorý nový systém parkovného vodičom vysvetľuje. Kontrolu parkovísk realizuje mestská polícia neustále, pričom ich výber je náhodný.

Ako v tejto súvislosti uviedla zástupkyňa primátora mesta Mária Cehelská, radnica sa bude snažiť ukázať vodičom, že získané financie použijú práve na opravu parkovísk.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie