Volejbal

VK Chemes sa neprihlásil do extraligy: TAKTO už z toho ťažia Košičania...

Správna rada VK Chemes Humenné prostredníctvom klubového webu vyhlásila, že do nového ročníka 2015/2016 neprihlási družstvo mužov a ani jeden z mládežníckych tímov. Pre nezhody s vedením mesta pôsobil najúspešnejší volejbalový klub ostatných rokov ŠK Chemes v uplynulej sezóne v Spišskej Novej Vsi.

Ilustračný obrázok k článku VK Chemes sa neprihlásil do extraligy: TAKTO už z toho ťažia Košičania...
Zdroj: TASR

Termín odovzdania prihlášok na novú sezónu 2015/2016 bol súťažnou komisiou Slovenskej volejbalovej federácie (SVF) stanovený na 30. jún 2015. Informáciu o nepodaní prihlášky v stanovenom termíne potvrdil i tlačový manažér SVF Filip Hudec.

Plné znenie Správnej rady VK Chemes Humenné: „Správna rada VK Chemes Humenné veľmi pozorne sledovala a vyhodnocovala situáciu po odchode extraligového družstva mužov do Spišskej Novej Vsi. Zaujímalo nás ako na to reaguje vedenie Mesta Humenné a poslanci mestského zastupiteľstva. Na základe komplexného vyhodnotenia existujúcej situácie sme sa rozhodli do súťažného ročníka 2015–2016, neprihlásiť extraligové družstvo mužov a taktiež ani jedno mládežnícke družstvo, pretože sme nezistili zmenu postoja voči družstvu dospelých a naviac vedenie Mesta Humenné prestalo podporovať aj mládežnícke družstvá. Dôkazom toho je fakt, že do dnešného dňa nám nevyplatilo ani alikvotnú časť zo schválenej dotácie pre mládežnícke družstvá VK Chemes Humenné na rok 2015, pričom všetky družstva chlapcov nášho klubu úspešne reprezentovali mesto Humenné na záverečných turnajoch o majstra Slovenskej republiky, kde získali jednu striebornú medailu – kadeti, jednu bronzovú – ml. žiaci, štvrtí skončili st. žiaci a na 5. mieste sa umiestnili juniori.“

Košický klub VK KDS Šport Košice už získal do svojich radov trénera Richarda Vlkolinského spoločne s jeho asistentom Dávidom Šalatom. Vlkolinský získal s Humenným tri majstrovské tituly (2008, 2010, 2014) a v sezóne 2013/2014 bol vyhlásený za slovenského Trénera sezóny. V košickom drese sa predstavia aj ex-Humenčania Jakub Bališin, Miroslav Jakubov a v hre je údajne i príchod Milana Javorčíka.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie