Tomáš Šuhajda Rôzne

Viete koľko obyvateľov má vlastne Humenné? Zaujímavé zistenie o našom meste

Počet obyvateľov v Humennom sa opäť zmenil. Dokázali by ste si vôbec tipnúť, koľko nás vlastne je? Zisťovali sme tento zaujímavý údaj.

Ilustračný obrázok k článku Viete koľko obyvateľov má vlastne Humenné? Zaujímavé zistenie o našom meste
Zdroj: Dnes24.sk

Počty obyvateľov miest sa pravidelne menia. Podobne tomu samozrejme je aj v tom našom. Pozreli sme sa preto na najnovšie zistenia v tomto smere týkajúce sa Humenného. Dokázali by ste uhádnuť, koľko nás vlastne je? Schválne skúste si najskôr teraz tipnúť a následne si pozrite v pokračovaní nášho článku, či ste mali pravdu, alebo ste sa mýlili…

K 4.1. 2017 malo Humenné zaevidovaných 33 058 občanov, prezradila to pre náš spravodajský portál Michaela Dochánová z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom.

Doplnila, že nakoľko sa obyvatelia evidujú na Ohlasovni pobytov a Matrike priebežne, finálne čísla ešte nie sú kompletné.

Pre porovnanie, podľa údajov, ktoré nám poskytla miestna radnica v minulých rokoch, malo Humenné k 31.12. 2015 33 351 obyvateľov. K poslednému dňu roku 2014 evidovalo Humenné 33 629 obyvateľov a v roku 2013 malo naše mesto k 31. decembru 33 953 obyvateľov.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie