Rôzne

VIDEO: V Strážskom sa po desaťročí dočkali otvorenia klziska, slúžiť má po celý rok

Rekonštrukcia zimného športoviska stála takmer pol milióna eur.

Zdroj: TASR

Obyvatelia Strážskeho môžu po viac ako desiatich rokoch využívať mestské klzisko. Ako potvrdil prednosta mestského úradu Dušan Cacara, samospráva za rekonštrukciu zimného športoviska zaplatila takmer pol milióna eur.

Klzisko malo podľa prednostu pôvodne obyvateľom mesta okrem športového vyžitia priniesť aj energetický prospech. Projektovú dokumentáciu zahŕňajúcu ďalšie využitie tepla chladiaceho zariadenia ľadovej plochy sa však samospráve pre nedostatok financií zrealizovať nepodarilo.

Koľko to stálo?

Cena za rekonštrukciu mestského klziska sa vynechaním jeho sekundárnej funkcie podľa Cacaru z necelých 800 000 eur znížila o viac ako 200 000 eur. V elektronickej aukcii vysúťažená cena, za ktorú prešovská spoločnosť Primachlad ľadovú plochu zrekonštruovala, predstavuje sumu 438 900 eur.

Náklady na jej uhradenie financovala samospráva okrem vlastných zdrojov aj vďaka regionálnemu príspevku z úradu podpredsedu vlády pre investície a informatizáciu vo výške 240 000 eur, vláda počas výjazdového rokovania v Michalovciach pridelila mestu 50 000 eur. „Práce, ktoré neboli predmetom verejného obstarávania, práce naviac, boli v celkovej výške 36 727 eur nad rámec zmluvy,“ doplnil k rozpočtu projektu Cacara s tým, že tieto prostriedky hradilo mesto z vlastných zdrojov.

Nielen na korčuľovanie

Ako prednosta uviedol k využitiu klziska, obyvateľom Strážskeho bude na športové účely slúžiť po celý rok. „Môže sa tu hrať tenis, nohejbal, volejbal, minifutbal, hádzaná, florbal a iné hry,“ vysvetlil s tým, že otvorenie športoviska považuje samospráva za dôležitý krok, ktorý prispeje k rozvoju športu v meste.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

OBRAZOM: Po rokoch otvorili mestské klzisko. Rekonštrukcia takmer za pol milióna
6
Galéria
Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie