Ilustračný obrázok k článku VIDEO brutálneho útoku mladých futbalistov na rozhodcu!
Zdroj: facebook.com/miroslav.leco

VIDEO brutálneho útoku mladých futbalistov na rozhodcu!

Sociálnymi sieťami sa šíri video z futbalového zápasu na východe Slovenska, kde tínedžer brutálne napadol rozhodcu. To však nebolo všetko!

VOCH Futbal Šport
VOCH Futbal Šport

VIDEO brutálneho útoku mladých futbalistov na rozhodcu!

Sociálnymi sieťami sa šíri video z futbalového zápasu na východe Slovenska, kde tínedžer brutálne napadol rozhodcu. To však nebolo všetko!

Ilustračný obrázok k článku VIDEO brutálneho útoku mladých futbalistov na rozhodcu!
Zdroj: facebook.com/miroslav.leco

Hovorí sa, že šport ľudí spája, ale vôbec to tak nevyzeralo v Trhovištiach v okrese Michalovce, kde iba 15-ročný tínedžer päsťou napadol rozhodcu. Portál tvnoviny.sk zverejnil, že napadnutý rozhodca podal trestné oznámenie.

Sociálnymi sieťami na Slovensku sa v posledných hodinách šíri šokujúce video, v ktorom sú hlavnými aktérmi futbalový rozhodca Peter Pavlo a iba 15-ročný hráč TJ FK Družstevník Trhovište Adrián Bogár, ktorý štartoval „načierno“ pod preukazom iného hráča. Ten v zápase 4. ligy dorastu v rámci Východoslovenského futbalového zväzu (VsFZ) proti TJ Slavoj Kráľovský Chlmec po zápase brutálne napadol muža s píšťalkou.

Nadávali a vyhrážali sa

Podľa Zápisu o stretnutí k incidentu došlo ešte v sobotu 9. októbra. Do neho sa na úplnom začiatku zapojil ďalší domáci hráč, ktorý do rozhodcu sotil. Zaoberala sa tým tiež Disciplinárna komisia VsFZ a tá klubu udelila pokutu 250€ „za telesné napadnutie DO (delegovanej osoby – pozn. red.) a nedostatočnú US (usporiadateľskú službu – pozn. red.).

Napadnutý rozhodca Peter Pavlo pre tvnoviny.sk priblížil chvíle, ktoré predchádzali k fyzickému útoku: „V 80. minúte som vylúčil domáceho hráča Martina Bogára, s čím nesúhlasil, a tak mi začal vulgárne nadávať a vyhrážať sa, že ma zabije. Vo vzdialenosti asi dvoch metrov voči mne naznačil úder hlavou a päsťou, ku konkrétnemu čino však nedošlo. Potom sa zápas dohral v pokojnom duchu,“ uviedol Pavlo.

Situácia sa vystupňovala po záverečnom odpískaní. „Po ukončení zápasu som na ihrisku počkal, kým sa väčšina hráčov odoberie do šatní. Pred vchodom však už čakal vylúčený hráč spolu s fanúšikmi, ktorí zbehli z tribúny, a dožadoval sa dôvodov, pre ktoré bol vylúčený. Keď som mu ich povedal, opätovne mi začal nadávať a vyhrážať sa,“ priblížil Pavlo.

Viac o športových útokoch

Úder do tváre

Stále to však neskončilo. „Následne do mňa vylúčený hráč sotil, po čom som chcel odísť do šatne. Krátko na to sa za mnou rozbehol ďalší domáci hráč, podľa Zápisu o stretnutí Michal Milenky. Neskôr sa však ukázalo, že ide o brata vylúčeného – Adriána Bogára. Išlo tak o neoprávenný štart hráča. Tento hráč ma zozadu zovretou päsťou udrel do oblasti tváre, po čom som začal krvácať z nosa a pier,“ spresnil Pavlo.

Po útoku mal rozťatú peru, ktorá krvácala. Hoci doba liečenia podľa neho nie je dlhšia ako sedem dní, rozhodol sa na útočníka podať trestné oznámenie. V michalovskej nemocnici bol taktiež vyhotovený nález.

Zo športu

V Trhovištiach si už nikdy nezahrajú!

,,S oboma hráčmi sme sa už rozlúčili. Oznámili sme im, že za Trhovište si už nikdy nezahrajú," netají rozhorčenie predseda domáceho klubu TJ FK Družstevník Trhovište Vladimír Koba.

,,Vzhľadom na to, že pochádzajú z rómskej komunity, sme sa ich snažili začleniť do kolektívu, aby sa venovali niečomu zmysluplnému. A potom sa vám takto odvďačia," dodal Koba.

Klub plánuje vyvodiť aj ďalšie dôsledky. „Na všetky domáce zápasy ako žiakov, tak aj dorastencov, nebudú pripustení absolútne žiadni diváci, bez ohľadu na to, akej národnosti sú. Počas tohto prípadu sa totiž útočník nechal strhnúť príbuznými, ktorí boli v hľadisku, a nabádali ho, aby rozhodcu udrel. Tomuto bude koniec,“ uzavrel Koba.

Zdroj: Facebook
Zdroj: Dnes24.sk
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie zo Slovenska
SLEDUJTE NÁŠ INSTAGRAM
Najčítanejšie v regióne
Najčítanejšie na Dnes24.sk
Magazín