Správy

V Sninskom okrese platia prísnejšie opatrenia. Aké obmedzenia hygienici zaviedli?

Regionálni hygienici evidujú v okrese dve ohniská nákazy. Pozrite si, k akým novým opatreniam pristúpili.

Ilustračný obrázok k článku V Sninskom okrese platia prísnejšie opatrenia. Aké obmedzenia hygienici zaviedli?
Zdroj: TASR/Dano Veselský

Na výrazný nárast počtu osôb v okrese Snina, u ktorých sa potvrdila prítomnosť nového koronavírusu, reaguje Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Humennom sprísnením protiepidemických opatrení. Ako vyplýva z verejnej vyhlášky, ktorú hygienici zverejnili na svojej internetovej stránke, do platnosti vstupujú v sobotu (19. 9.) a platiť budú do konca mesiaca.

V uvedenom období je v celom Sninskom okrese zakázané organizovať a usporadúvať hromadné podujatia športovej, kultúrnej, spoločenskej, alebo inej povahy nad 300 účastníkov v exteriéri a nad 150 v interiéri. Súčasne je na týchto podujatiach zakázané pripravovať a predávať občerstvenie s výnimkou poskytovania občerstvenia pre športovcov.

Vo všetkých lôžkových zdravotníckych zariadeniach zároveň platí zákaz návštev, výnimkou sú len návštevy kňazov za účelom podávania sviatosti pomazania chorým. Zákaz platí aj v interiérových priestoroch pobytových zariadení sociálnej starostlivosti.

Ochrana seniorov

„V záujme zdravia obyvateľstva, zabránenia vzniku nových ohnísk, zamedzenia ďalšieho šírenia ochorenia sa všetkým cirkvám a predstaviteľom cirkví v okrese Snina nariaďuje prijatie takých opatrení, aby sa minimalizovala možnosť šírenia vírusu pri organizovaní cirkevných akcií a úkonov,“ dopĺňajú hygienici.

Okrem toho neodporúčajú ani organizovanie hromadných podujatí určených pre seniorov v akomkoľvek počte. RÚVZ zároveň seniorom neodporúča zúčastňovať sa na hromadných podujatiach v uzatvorených priestoroch, či cestovať do rizikových oblastí.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie