Krimi

V Osadnom zadržali nelegálnych migrantov: Desiatich previezli do azylového zariadenia v Humennom

Celkovo dvanásť migrantov kontrolovala cudzinecká polícia v obci Osadné. Desiati z nich boli prevezení do azylového zariadenia v Humennom.

Ilustračný obrázok k článku V Osadnom zadržali nelegálnych migrantov: Desiatich previezli do azylového zariadenia v Humennom
Zdroj: Dnes24.sk

Podľa hovorkyne Riaditeľstva hraničnej a cudzineckej polície v Sobranciach Agnesy Kopernickej, vo štvrtok popoludní bolo zadržaných 12 migrantov, pričom ide o šiestich štátnych príslušníkov Afganistanu, štyroch ľudí z Mjanmarska a dvoch z Bangladéša bez cestovných dokladov.

„Po predvedení cudzincov na oddelenie cudzineckej polície v Michalovciach bolo zistené, že jeden Afganec a jeden Mjanmarčan sú maloleté osoby bez sprievodu. Po vykonaní potrebných úkonov boli obaja odovzdaní pracovníkom Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny v Michalovciach a boli umiestnení v centre pre deti a rodiny v Medzilaborci­ach,“ uviedla Kopernická.

Zvyšných desať cudzincov prejavilo podľa jej slov úmysel požiadať o azyl na území Slovenskej republiky. Boli preto prevezení do azylového zariadenia v Humennom, kde sa podrobia azylovej procedúre.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie