Hokej

V OBRAZOCH: MHK Humenné je majstrom druhej hokejovej ligy! Bude sa tu hrať prvá?

Splnený cieľ! Hokejisti MHK Humenné porazili vo finálovej sérii Martin 3:1 na zápasy a stali sa celkovými víťazmi druhej hokejovej ligy. Pozrite si to na fotkách.

Ilustračný obrázok k článku V OBRAZOCH: MHK Humenné je majstrom druhej hokejovej ligy! Bude sa tu hrať prvá?
13
Galéria

„Mal som pocit, že naše mužstvo túžilo po úspechu v sérii viac a vložilo do hry viac srdca. Martin však mal slušne poskladané mužstvo, a tiež sa postaral o zaujímavé finále,“ uviedol po rozhodujúcom zápase hrajúci tréner MHK Humenné Richard Šechný, pre ktorého to bol vôbec posledný súťažný zápas v jeho úspešnej hokejovej kariére v pozícii hráča.

MHK Humenné si zároveň si spolu s porazeným finalistom z Martina zabezpečilo právo postupu do I. ligy. Podľa predsedu Výkonného výboru MHK Humenné Mareka Šmídu sa o ich možnom účinkovaní v druhej najvyššej súťaži rozhodne v najbližších týždňoch.

Rovnako posledný zápas v kariére na martinskom ľade odohral aj krídelník Roman Tomas. Ten videl najväčší rozdiel medzi mužstvami v množstve skúseností. „Tie ničím nenahradíte, čo sa opäť do bodky potvrdilo. Bola to však zaujímavá konfrontácia,“ skonštatoval.

Podľa martinského trénera Jána Galamboša vyhrali humenskí hokejisti rozhodujúci zápas aj celú sériu zaslúžene. Doplnil, že svojmu tímu snahu uprieť nemohol, ale vyššia kvalita sa nakoniec prejavila. „Jednoducho, Humenné bolo lepšie, a to si tiež treba vedieť športovo priznať."

Informácie a foto pre spravodajský portál Humenné 24 poskytla Michaela Dochánová z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom.

Humenné sa stalo víťazom 2. hokejovej ligy: FOTO po zaznení záverečného klaksónu
13
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie