Krimi

V Humenskom okrese došlo k nehode: Spolujazdec utrpel vážne zranenia, vodič čelí obvineniu

Podľa polície vodič zišiel s autom mimo cestu, narazil do betónového stĺpu elektrického vedenia a následne aj do oplotenia rodinného domu.

Ilustračný obrázok k článku V Humenskom okrese došlo k nehode: Spolujazdec utrpel vážne zranenia, vodič čelí obvineniu
Zdroj: Policajný zbor SR

Krajská policajná hovorkyňa Jana Ligdayová informovala, že v stredu 23. októbra pár minút po druhej hodine rannej došlo v obci Košarovce  k dopravnej nehode osobného motorového vozidla značky Ford Mondeo. Vodič aj spolujazdec podľa jej slov pochádzajú z obce Košarovce.

„Vodič neprispôsobil rýchlosť jazdy najmä svojim schopnostiam a vlastnostiam vozidla v dôsledku čoho zišiel s vozidlom mimo cestu, narazil do betónového stĺpu elektrického vedenia a následnej aj do oplotenia rodinného domu. Spolujazdec pri nehode utrpel vážne zranenia, predpokladaná doba liečenia bola stanovená na viac ako 42 dní. Vodič bol podrobený dychovej skúške, s výsledkom 0.60 mg/l (opakovaná skúška dosiahla hodnotu 0.62 mg/l ).“ uviedla Ligdayová.

Podľa ďalších slov policajnej hovorkyne, okresný vyšetrovateľ v Humennom na základe dôkaznej situácie obvinil vodiča z trestného činu ublíženia na zdraví a z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky, pričom stíhaný je na slobode.

„Škoda na majetku bola vyčíslená na 7 500,“ dodala Ligdayová.

Na titulnej foto je policajný záber z miesta nehody.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie