Rôzne

V Humennom slávnostne začala výstavba novej bytovky: Hotová má byť do roka

Mesto po viac ako desiatich rokoch realizuje výstavbu bytového domu. Na Sídlisku pod Sokolejom v Humennom ju v piatok slávnostne odštartovali.

Ilustračný obrázok k článku V Humennom slávnostne začala výstavba novej bytovky: Hotová má byť do roka
Zdroj: Dnes24.sk

Hotová by mala byť do roka, ako o tom informoval primátor Humenného Miloš Meričko. V päťpodlažnom bytovom dome vznikne 38 bytových jednotiek. Z nich bude desať bytov jednoizbových, 18 dvojizbových a desať trojizbových.

Budú sa tam nachádzať aj spoločné priestory, pivnice a technické zázemie. „Okrem samotnej bytovky, ktorá bude mať aj energetický certifikát – bude spadať, čo sa týka energetickej úspornosti, do kategórie A1 – bude aj priľahlá technická infraštruktúra. To znamená 43 parkovacích miest, mobiliár, chodníky, lavičky, zeleň,“ doplnil Meričko s tým, že bytový dom bude napojený kanalizačnou jednotkou na existujúcu verejnú kanalizáciu.

Stavba bude mať podľa informácií mestského úradu (MsÚ) pôdorysný tvar obdĺžnika s plochou strechou a celkovou podlažnou plochou 2430 štvorcových metrov. Nosnú časť objektu bude tvoriť obvodové a nosné murivo na betónových základoch, ktoré budú podľa zástupcu zhotoviteľa 80 centimetrov nad zemou. Dôvodom zvýšenia stavby je vlhkosť podložia.

Výstavbu bude realizovať spoločnosť Swietelsky – Slovakia podľa zmluvy o diele za 2 182 800 eur. Financovaná bude z troch zdrojov. Mesto Humenné na ňu od Štátneho fondu rozvoja bývania získalo príspevok vo výške 1 277 830 eur, od ministerstva dopravy a výstavby na obstarávanie nájomných bytov 688.060 eur a na technickú infraštruktúru 33 570 eur. Vlastné prostriedky mesta na realizáciu stavby predstavujú sumu 190 000 eur.

Na území mesta je 702 mestských nájomných bytov. MsÚ v súčasnosti eviduje 83 žiadostí o pridelenie nájomného bývania.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Lokalitu, kde vyrastie nová bytovka, sme vám priniesli prostredníctvom krátkeho videa už pred časom. Môžete si ho tu pozrieť.

Zdroj: Dnes24.sk

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie