V Humennom sa opäť konalo protestné zhromaždenie: TAKTO to vyzeralo na mieste!

Humenné zažilo vo štvrtok ďalšie zhromaždenie Za slušné Slovensko. Ako to na proteste vyzeralo tentoraz? Pozrite si naše zábery priamo z miesta.

Vo štvrtok sa v rôznych mestách pokračovalo ve verejných zhromaždeniach Za slušné Slovensko. Odvolanie policajného prezidenta Tibora Gašpara, jasné systémové zmeny v policajnej inšpekcii a odpolitizovanie vedenia polície. Aj toto žiadajú organizátori.

Protestné zhromaždenie sa opäť uskutočnilo aj v našom meste. Tentoraz však nie na Námestí slobody, ale na Sídlisku pod Sokolejom. V čase zhruba od 17:40 do 18:20 hod. sa na mieste pri multifunkčnom ihrisku zišlo niekoľko desiatok ľudí.

Zhromaždenie v Humennom sa uskutočnilo za veľmi príjemného jarného počasia. Protest prebehol ako aj v predošlých prípadoch pokojne. Čítal sa okrem iného list umelcov, po výzve organizátorov si vzal mikrofón aj neplánovaný rečník- jeden z účastníkov a na konci si prítomní uctili minútou ticha pamiatku zavraždeného novinára Jána Kuciaka a jeho priateľky Martiny Kušnírovej.

Ako to vyzeralo na proteste v Humennom, si môžete pozrieť aj obrazom a to prostredníctvom priložených fotografií.

Zdroj: Dnes24/Tasr