Iné športy

Na humenskej plavárni sa cez víkend stretli pretekári z východu Slovenska. PK Chemes bol totiž poverený usporiadaním pretekov pre najmladších plavcov vo veku od 7 do 11 rokov.

Ilustračný obrázok k článku V Humennom sa konal Slovenský pohár žiakov v plávaní: Noemi si vybojovala 5 zlatých
2
Zdroj: PK Chemes Humenné

V bazéne sa stretlo 49 chlapcov a 47 dievčat z deviatich klubov. Domáci tréneri Pencák a Rabajdová na tieto preteky nominovali 13 chlapcov a 13 dievčat.

Deväťročná Noemi Daňová zvíťazila v piatich disciplínach – 50 m znak, prsia, motýlik, 100 m voľný spôsob, polohové preteky a tretia skončila v krauli na 50 m.

Samuel Lichman bol dvakrát na prvom mieste – 50 m znak, 100 m polohové preteky a dvakrát doplával na druhej pozícii – 50 m motýlik a kraul. Oliver Sabadoš mal v dvoch disciplínach najrýchlejší čas – 25 m znak, prsia,  v jednej skončil na druhom mieste 25 m prsia a raz dohmatol na tretej pozícii – 50 m motýlik. Na bronzových medailových pozíciách doplávali: Tomáš Biľo – 50 m znak a Nina Regulová – 50 m motýlik. Tesne za stupňom víťazov skončili: Vanessa Vagaská, Beatrice Crea, Hana Mydlová, Olívia Sotáková, Petra Grešová a aj osemročný Samuel Chalupka.

Desaťročný Kristián Gabrík si pozlátil disciplíny: 50 m kraul, znak, 100 a 200 m polohové preteky. Strieborný doplával v znaku na 50 m. Laura Ovšanyová bola zlatá v znaku na 100 m a polohovke na 200 metrov, strieborná v polohovke na 100 metrov aj v krauli na 100 m. 100 metrový motýlik doplávala na treťom mieste. Šimon Račko zvíťazil v motýliku na 50 metrov, trikrát skončil druhý – 50 m prsia, 100 m a 200 m polohové preteky a dvakrát tretí – 50 m kraul, znak. Filip Luksaj si pozlátil prsia na 50 metrov, postriebril znak na 50 metrov a trikrát doplával na treťom mieste – 50 m motýlik, 100 m prsia a 200 m polohové preteky. Na zlatej pozícii doplávali aj Eva Onderišinová – 50 m prsia a Sophia Sotáková – 50 m kraul. Medailové pozície patrili aj Dominike Vasiľkovej – striebro 100 m prsia, bronz 200 m polohové preteky. Sandra Ferjaková striebrila v polohovke na 200 metrov. Za stupňom víťazov doplávali Filip Boršč, Nadja Katkovčin, Jakub Čajbik, Slavomír BobaľaSlavomír Baziľak. Jedenásťročný Martin Leňo si postriebril polohovku na 200 metrov. Maroš Andrejkovič 50 m voľným spôsobom doplával na piatom mieste.

Týmito pretekmi najmladší plavci ukončili úspešnú letnú plaveckú sezónu. Portál Humenné 24 informoval PK Chemes.