V Humennom prebieha akcia železníc a polície: Na tieto miesta sa rozhodli posvietiť!

Železnice v spolupráci s políciou pripravili na dnes akciu. A v rámci nej si vybrali aj Humenné. Na čo sa zamerajú? Tu sú všetky podrobnosti...

Ilustračný obrázok k článku V Humennom prebieha akcia železníc a polície: Na tieto miesta sa rozhodli posvietiť!
Zdroj: TASR

Železnice Slovenskej republiky (ŽSR) v spolupráci s Prezídiom Policajného zboru pripravili na posledný novembrový deň preventívno-bezpečnostnú akciu pod názvom Stihnem – Nestihnem. „Zameraná bude na nelegálne prechody cez železničnú trať, kadiaľ si občania všetkých vekových kategórii vrátane mládeže a detí skracujú cestu,“ uviedla hovorkyňa železníc Martina Pavliková.

Tá upozornila, že nerešpektovaním všeobecného zákazu prechádzať cez železničnú trať mimo vyznačených a na to určených prechodov nielen porušujú zákon a dopúšťajú sa priestupku, ale predovšetkým vedome a nepochopiteľne riskujú svoj život. „Zrážka s mnohotonovým kolosom, ktorého brzdná dráha je v závislosti od dĺžky a hmotnosti vlaku niekoľko sto metrov, znamená fatálny následok,“ zdôraznila Pavliková.

Namiesto pokuty leták

Železnice a polícia vybrali pre túto akciu v rámci celého Slovenska 85 miest a obcí. „Na ktorých budú hliadky železničnej polície v najfrekvento­vanejšom čase monitorovať pohyb osôb na miestach, kde to nie je dovolené a tiež 32 železničných priecestí, kde vodiči najčastejšie porušujú zákon o cestnej premávke. Predovšetkým maximálnu povolenú rýchlosť 30 km/hod,“ uviedla ďalej Pavliková.

Podľa jej slov cieľom akcie je predovšetkým vychovávať a upozorňovať na nepochopiteľný hazard so životom. „Výnimočne, len v tento jeden deň, budú previnilci namiesto pokuty dostávať informačný leták, v ktorom je vysvetlené ako správne prechádzať cez železničné priecestie a kde a ako je dovolené prechádzať cez železničnú trať,“ prezradila hovorkyňa železníc.

Miesta v Humennom

Medzi vybranými obcami nechýba ani Humenné. A muži zákona poskytli aj presné lokality a časy. Na ktorých miestach a kedy natrafíte dnes v našom meste a jeho okolí na železničnú políciu?

  • 06.30 – 07.30 hod. – žst. Humenné
  • 07.30 – 08.30 hod. – železničná zastávka Humenné mesto, žel. priecestie v km 1,314 na ul. Hrnčiarskej v Humennom, žel. trať v km 1,400 – 1,600 /za SPP/.
  • 08.30 – 09.00 hod. – žst. Humenné
  • 09.00 – 10.00 hod. – železničná zastávka Humenné mesto, žel. priecestie v km 1,314 na ul. Hrnčiarskej v Humennom, žel. trať v km 1,400 – 1,600 /za SPP/.
  • 14.30 – 16.30 hod. – železničné priecestia v úseku žel. trate Humenné – Stakčín
  • 16.30 – 17.30 hod. – žel. priecestie v km 1,314 na ul. Hrnčiarskej v Humennom
  • od 14.30 – 15.30 hod. – žel. priecestie v km 1,314 na ul. Hrnčiarskej v Humennom
  • od 15.30 – 17.30 hod. – železničné priecestia v úseku žel. trate Humenné – Medzilaborce

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Odporúčame