Správy

V Humennom ocenili významné osobnosti mesta. Kto si odniesol ceny? FOTO

Udeľovanie cien mesta a primátora je tradičnou súčasťou Pamätných dní mesta Humenné.

Ilustračný obrázok k článku V Humennom ocenili významné osobnosti mesta. Kto si odniesol ceny? FOTO
11
Galéria
Zdroj: Mesto Humenné

Pri príležitosti Pamätného dňa mesta a 703. výročia od najstaršej zachovanej písomnej zmienky o Humennom sa v piatok (11. 9.) konalo slávnostné zasadnutie Mestského zastupiteľstva (MsZ). Venované bolo Humenčanom, ktorí sa zaslúžili o rozvoj a šírenie dobrého mena v oblasti vzdelávania, kultúry, športu, zdravotníctva, charitatívnej a humanitárnej činnosti.

Jeho súčasťou bolo aj tradičné odovzdávanie ceny mesta Humenné a ceny primátora. Ocenenia podľa slov primátora Miloša Merička získali ľudia, „ktorí svojím konaním, šikovnosťou, tvorivosťou a pracovitosťou vytvorili pestrú škálu kultúrny, umenia, vzdelávania, športu, medicíny, slovesnej tvorivosti, dobročinnosti a mnohých ďalších hodnôt, ktoré boli a sú zdrojom úspechov, nielen mesta, ale aj všetkých obyvateľov, ktorí v Humennom žijú.“

Osobnosti mesta

Cenu mesta Humenné za rok 2019 si prevzala celoživotná pracovníčka v oblasti kultúry Mária Mišková, ktorá iniciovala, realizovala a manažovala viacero dlhoročných podujatí v oblasti vizuálneho umenia. In memoriam získal rovnaké ocenenie Michal Kirschner, prvostupňový učiteľ, ktorý sa podieľal na spracovaní turistických máp východného Slovenska a za celoživotný prínos k rozvoju turistiky bol ocenený Plaketou Alojza Lutonského.

Cenu primátora mesta dostali Igor Hrisenko, primár otorinolaryngo­logického oddelenia humenskej nemocnice, riaditeľka Územného spolku Slovenského Červeného kríža v Humennom Silvia Knapiková, ktorá iniciovala vznik siedmich terénnych sociálnych služieb a dlhoročná učiteľka hry na klavír na miestnej základnej umeleckej škole, ktorá učila aj súrodencov Čekovských, Eva Polanská.

In memoriam ocenili zosnulého humenského futbalistu Mariána Čišovského, ktorý absolvoval 15 zápasov v slovenskej reprezentácii vrátane Olympijských hier v roku 2000. Cenu primátora si prevzal jeho brat.

Ocenili aj športovcov

Keďže sa pre pandémiu nového koronavírusu na jar nekonalo oceňovanie športovcov, ceny si prevzali počas slávnostného zastupiteľstva. Cenu pre športový kolektív roka 2019 si prevzal predseda Plaveckého klubu Chemes Humenné Marián Tomahogh.

Za rozvoj a podporu športu získal ocenenie zakladateľ 1. Atletického klubu Humenné, niekoľkonásobný majster Slovenska vo viacboji všestrannosti Marek Lučka.

Pamätné dni mesta cez víkend (12. a 13. 9.) pokračujú kultúrnym programom v mestskom amfiteátri.

Zdroj: TASR/Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie