Krimi

V Brekove došlo k dopravnej nehode: Kolízia osobného auta a chodca!

Muži zákona informovali, že v obci Brekov v Humenskom okrese sa stala včera večer o 19.00 hod. dopravná nehoda.

Ilustračný obrázok k článku V Brekove došlo k dopravnej nehode: Kolízia osobného auta a chodca!
Zdroj: TASR

Prešovský krajský policajný hovorca Daniel Džobanik uviedol, že došlo ku kolízii medzi osobným autom, ktoré viedla 44-ročná Humenčanka, a 49-ročným chodcom.

„Žena viedla vozidlo po ceste I/74 v obci Brekov smerom od Humenného na Strážske. Na križovatke s miestnymi komunikáciami pred rodinným domom v blízkosti riadne vyznačeného priechodu pre chodcov neskoro spozorovala chodca, ktorý v tom čase prechádzal cez cestu I/74 z pohľadu vodičky z ľavej strany na pravú,“ povedal Džobanik.

Krajský policajný hovorca zároveň dodal, že došlo tak k zrážke vozidla s chodcom v pravej prednej časti auta. „Ten spadol na kapotu, čelné sklo, strechu vozidla a potom spadol na vozovku. V dôsledku toho utrpel zranenie s predpokladanou dobou liečenia podľa predbežnej lekárskej správy nad 42 dní. Po dopravnej nehode bola vodička podrobená dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom a chodcovi bola na zistenie požitia alkoholických nápojov odobratá krv,“ uviedol Džobanik.

Krajský policajný hovorca zároveň doplnil, že na vozidle vznikla odhadovaná škoda vo výške približne 1500 eur. „Vo veci bolo začaté trestné stíhanie pre prečin ublíženia na zdraví,“ dodal.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie