Tomáš Šuhajda Rôzne

V Austrálii odštartoval svetový šampionát v malom futbale: Pre Humenčana v dvoch rolách má extra príchuť

V dňoch 1.-11. októbra sa v Austrálii konajú Majstrovstvá sveta v malom futbale, na ktorých nechýba ani slovenská reprezentácia. A šampionát nesie aj humenskú stopu.

Ilustračný obrázok k článku V Austrálii odštartoval svetový šampionát v malom futbale: Pre Humenčana v dvoch rolách má extra príchuť
9
Galéria
Zdroj: SZMF

Hlavný tréner slovenskej reprezentácie v malom futbale Ladislav Borbély spolu s asistentom Petrom Gancznerom vybrali 15 hráčov, ktorí vycestovali na šampionát. A na čele tejto slovenskej výpravy je Humenčan Peter Králik, prezident Slovenského zväzu malého futbalu.

Ten je však zároveň aj viceprezidentom Svetovej federácie v malom futbale a tak na pleciach nemá len slovenskú výpravu, ale aj spoluorganizáciu celého podujatia.

V austrálskom Perthe sa predstaví dokopy 32 reprezentácií, tá slovenská je v skupine F spolu s Japonskom, Kostarikou a Tuniskom. Hraje sa formátom každý s každým v skupine, pričom prvé dva celky postúpia do osemfinále.

Viac v rozhovore s Petrom Králikom.

Aký program čaká slovenskú reprezentáciu?

Máme zápasy v stredu, piatok a nedeľu, vždy o 14:30 hod. nášho času. Ak postúpime, od utorka 8. októbra nás čaká osemfinále. Medzitým nás každý deň čaká tréning, príprava a v prípade voľného času obhliadka mesta a okolia. Zápasy bude vysielať RTVS.

Sú v kádri aj nejakí hráči z nášho futbalového regiónu alebo z východu?

Áno, z Prešova je 6 hráčov, ktorí hrávajú malý futbal. Ján Andrejko žijúci v Bratislave je pôvodom zo Sniny a s malým futbalom už dosiahol úspech v Turecku na Európskom Business Cupe, kde bol vyhlásený za najlepšieho strelca.

Aké sú tvoje osobné očakávania čo sa týka umiestnenia?

Dúfam, že sa umiestníme tak, aby sme doma na Slovensku urobili fanúšikom radosť a aby si mohli vychutnať čo najviac zápasov. Ide o naše prvé majstrovstvá sveta a vstupujeme do nich s pokorou, ale zároveň s odhodlaním. V príprave sme urobili maximum, odohrali sme 11 prípravných zápasov a budeme dúfať, že sa to odzrkadlí aj tu v Austrálii.

Kto sú najväčší favoriti majstrovstiev podľa teba?

Česko, Rumunsko, Austrália a USA.

Kedy sa dočká malý futbal rozmachu aj Humennom? :)

V momente, keď bude k dispozícii umelá tráva, začneme robiť prvé kroky k tomu, aby sa malý futbal otvoril aj v Humennom :) Na východe máme síce 5 líg, avšak sú sústredené len v Prešove a v Košiciach. Budem veľmi rád, ak otvoríme ligy aj východnejšie a hráči sa tak budú môcť účastniť národných či medzinárodných podujatí.

Foto z austrálskeho Perthu: Odštartoval svetový šampionát aj s humenskou stopou
9
Galéria
Zdroj: Andrej Hrušovský
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie