Rôzne

Už to robia neuveriteľných 40 rokov. Humenská knižnica opäť hľadá literárne talenty

Za tie roky sa do súťaže zapojili stovky detí i dospelých.

Ilustračný obrázok k článku Už to robia neuveriteľných 40 rokov. Humenská knižnica opäť hľadá literárne talenty
Zdroj: pixabay.com

Je nemálo ľudí aj v našom regióne, ktorí radi píšu a tvoria. Ich práce možno nikto nikdy okrem nich samotných neuvidí a to je možno škoda.

Zaujímavú príležitosť ponúka Vihorlatská knižnica v Humennom, ktorá už po 40.-ty krát vyhlásila súťaž a to pre neprofesionálnych autorov všetkých vekových kategórií z okresov Humenné, Snina a Medzilaborce.

Ako bližšie informovala Vihorlatská knižnica, každý môže poslať do súťaže doposiaľ nepublikované práce, najviac tri z oblasti poézie a dve z oblasti prózy.

Diela možno zaslať do Vihorlatskej knižnice najneskôr do 13. marca 2020, kedy je uzávierka súťaže. Zaslané práce bude hodnotiť odborná porota a najlepšie z nich budú ocenené na slávnostnom vyhodnotení, ktoré sa uskutoční v júni a zároveň budú zaradené do zborníka.

Toto je už jubilejný 40. ročník súťaže. „Za tie roky sa do nej zapojili stovky detí i dospelých, vidíme, ako niektorí rastú a posúvajú sa, niektoré mená nám zmiznú z dohľadu, iné sa objavia v neočakávaných sférach,“ poznamenala knižnica.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Videli ste už? Predstavili rekonštrukciu medzilaborecké­ho múzea.

Zdroj: TASR

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie