Rôzne

Už tento víkend: Na Brekovskom hrade ožije 400 rokov stará história!

Už v túto nedeľu 21. júla sú na programe Drugethovské hradné slávnosti a na hrade Brekov zrekonštruujú historické udalosti z roku 1619...

Ilustračný obrázok k článku Už tento víkend: Na Brekovskom hrade ožije 400 rokov stará história!
Zdroj: TASR

Do bitky medzi vojakmi grófa Juraja III. Drugetha a vojskom kniežaťa Gabriela Bethlena budú šermiari verbovať aj malých návštevníkov. Informoval o tom Stanislav Macinský zo Združenia na záchranu Brekovského hradu.

Pripomienka udalostí, ktoré boli súčasťou protihabsburského povstania, bude hlavným motívom piateho ročníka podujatia realizovaného v spolupráci s obcou Brekov. Členovia skupiny historického šermu Vikomt zo Sniny priblížia návštevníkom príchod domáceho grófa Drugetha na hrad, jeho uvítanie kastelánom, výcvik hradnej posádky a tiež používanie dobových zbraní. Chýbať nebude ani slávnostný výstrel z dela. Do vystúpenia majú byť podľa Macinského zapojené aj deti.

Na ne čakajú v nedeľu na hrade aj rôzne dobové atrakcie, návštevníkom tiež bude umožnený vstup do zrekonštruovanej hradnej vínnej pivnice. Verejnosti bude prístupné aj hradné múzeum.

Ako uviedol Macinský, Drugethovské hradné slávnosti sa tešia čoraz väčšiemu záujmu zo strany verejnosti. Vlani sa na nich podľa jeho odhadu zúčastnila takmer tisícka návštevníkov.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Keď sme už pri hradoch, videli ste tieto fotografie z Vinianskeho?

OBRAZOM: Pri obnove Vinianskeho hradu používajú i dobový šliapací žeriav
10
Galéria

Hl. foto: archívne

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie