Rôzne Správy

Už je známy termín, kedy začne premietať humenské kino: Akými filmami odštartuje?

Kiná mohli začať opäť premietať od 20. mája a čoskoro sa dočkajú aj Humenčania.

Ilustračný obrázok k článku Už je známy termín, kedy začne premietať humenské kino: Akými filmami odštartuje?
Zdroj: Dnes24.sk

Už po zverejnení správ o uvoľnení opatrení spojených s karanténou od 20. mája (4. fáza) nejedného Humenčana zaujímalo, či sa otvorí aj miestne Kino Fajn.

Ako prostredníctvom webu radnice vysvetlili z Mestského kultúrneho strediska, začať premietať nie je jednodňová záležitosť, pričom programovanie filmov ovplyvňuje veľa faktorov a pre koronavírus sa všetky plánované celosvetové premiéry presunuli nielen na jeseň, ale aj na neskoršie obdobie.

Tento týždeň

„Kino Fajn je na premietanie pripravené, len čakáme na ponuku a povolenie od filmových spoločností," uviedla ešte v priebehu minulého týždňa riaditeľka humenského MsKS Marta Helemiková.

Dnes je už termín otvorenia známy, prvý film si môžete prísť vychutnať vo štvrtok 28. mája (o 19:30 hod.). A to konkrétne romantickú drámu Malé ženy. V piatok pôjde rozprávka Vpred (16:30 hod., tiež aj v sobotu v rovnakom čase) a dokument Tempos o Patrikovi Vrbovskom (19:30 hod.). V sobotu sa bude okrem rozprávky premietať akčná snímka Slušní chlapci (19:30 hod.).

Opatrenia

Úrad verejného zdravotníctva SR vydal viaceré opatrenia, podľa ktorých sa musia riadiť aj kiná. Povinné sú okrem iného dvojmetrové odstupy, kapacita Kina Fajn je preto po novom len 50 miest. Zároveň je preto pozastavený online predaj vstupeniek. Medzi ďalšie opatrenia patrí napríklad zákaz predaja a konzumácie pokrmov alebo nápojov či povinnosť mať na sebe rúško.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie