Rôzne Správy

Už je známy konkrétny termín: Kedy bude k dispozícii krytá plaváreň?

Voda v krytom bazéne humenského kúpaliska sa ohrieva už od začiatku týždňa.

Ilustračný obrázok k článku Už je známy konkrétny termín: Kedy bude k dispozícii krytá plaváreň?
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Ako sme vás už informovali, vnútorné športoviská a plavárne dostali od vlády SR zelenú od dnešného dňa, teda od tretieho júna. Od 20. mája mohli byť síce otvorené vonkajšie športoviská a pre športové kluby aj tie vnútorné a teoreticky tak pre miestne športové kluby už mohla plaváreň v Humennom byť niekoľko dní k dispozícii, no ako informovala radnica, jej prevádzka by bola v takom prípade ekonomicky výrazne nevýhodná.

I keď oficiálny dátum spúšťania prevádzok je stanovený na 3. júna, humenská krytá plaváreň by mala ožiť o dva dni neskôr, teda od piatku 5. júna 2020. Uviedol to Marián Škuba z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom.

„Vodu už ohrievame od začiatku týždňa, ale stránka Úradu verejného zdravotníctva Slovenskej republiky ešte nezverejnila podrobnosti, prípadne pokyny navyše k povinnostiam pri otvorení. Chceme byť obozretní, preto radšej počkáme, aby sme stihli všetko splniť," vysvetlil Peter Ždiňák, poverený vedením Správy rekreačných a športových zariadení s tým, že v priebehu štvrtka zároveň dorazia výsledky povinného rozboru vody.

Kryté kúpalisko má byť k dispozícii podľa štandardných otváracích hodín od rána 9:00 hod.

„V rámci uvoľňovania opatrení sa spomína kúpalisko, wellness, avšak sauna zatiaľ v zozname nie je. Ak sa budú týkať pokyny aj tejto prevádzky, bude k dispozícii,“ doplnil M. Škuba.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie