Nedeľa 21. júl 2019 Daniel  25 °C
Rôzne

Uhádnete presné číslo? Takýto počet obyvateľov podľa najnovších zistení má Humenné

Počet obyvateľov v niektorých mestách klesá a niekde stúpa. A koľko ich je evidovaných podľa najnovších zistení v Humennom? Presne na to sme sa pozreli.

Ilustračný obrázok k článku Uhádnete presné číslo? Takýto počet obyvateľov podľa najnovších zistení má Humenné
Zdroj: Dnes24.sk

Niektorí, žiaľ, zomreli, iní sa ale narodili. Niekto sa sem prisťahoval a niekto naopak odsťahoval… Počet obyvateľov v každom meste je neustále meniaci sa údaj a inak tomu nie je ani v Humennom. A my vám teraz prinášame najnovšie zistenia týkajúce sa práve tohto. Skúsite si pred ďalšími riadkami tipnúť, koľko obyvateľov má Humenné?

„K 31. 12. 2018 malo Humenné spolu 32 533 obyvateľov. K dňu 3. januára 2019 je ich o 5 viac,“ uviedla pre spravodajský portál Humenné 24 Michaela Dochánová z tlačového referátu Mestského úradu v Humennom. Pre porovnanie, ku koncu roka 2017 malo naše mesto 32 815 obyvateľov.

„V uplynulom roku sa narodilo 260 detí s trvalým pobytom v meste Humenné. Humenčanov zomrelo o deväť viac,“ priblížila ďalej Dochánová.

Ako doplnila, čo sa týka trvalého pobytu, prisťahovalo sa do Humenného 343 obyvateľov. „Omnoho viac sa ich však odsťahovalo, a to dovedna 587,“ dodala Michaela Dochánová.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

A ako si Humenčania a spol. užívali prelom rokov na námestí, si môžete pozrieť v tejto pripojenej fotogalérii.

OBRAZOM: Takto vyzeral prelom rokov na humenskom námestí
7
Galéria
Zdroj: Dnes24.sk