Krimi

Údaje o platobnej karte poskytla podvodníkovi: Namiesto výhry prišla o stovky eur

Dôverčivosť pripravila o peniaze už množstvo ľudí. Svoje by o tom vedela rozprávať aj pani z Medzilaboriec.

Ilustračný obrázok k článku Údaje o platobnej karte poskytla podvodníkovi: Namiesto výhry prišla o stovky eur
Zdroj: Pixabay.com / CC0 1.0

Polícia pravidelne vyzýva na opatrnosť a upozorňuje na rôzne podvodné súťaže. Najnovšou obeťou je žena z Medzilaboriec, ktorá podvodníkovi poskytla údaje od svojej bankomatovej karty.

„Oznámil jej totiž, že sa stala výherkyňou záhradného setu v hodnote 532 eur, no vzhľadom k tomu, že sa tento tovar minul, tak jej peniaze pošle na jej bankový účet. Urobí tak hneď, ako mu ona zašle identifikačné údaje jej bankomatovej karty vrátane autorizačného kódu,“ informuje polícia na sociálnej sieti.

Pani nezaváhala a nič netušiac poslala požadované údaje neznámej osobe.

„Na účet jej mala byť pripísaná suma vo výške 200 eur. No páchateľ si bez jej súhlasu stiahol z jej účtu sumu 300 eur,“ dodávajú muži zákona.

Ako píše polícia, páchateľ mal toto konanie vysvetliť ako omyl. Pani mal povedať, že stiahnuté peniaze a samotnú sľúbenú „výhru“ jej okamžite vloží na účet po tom, ako pani pošle ešte jeden autorizačný kód. Neváhala a údaje opäť odoslala.

„Jej slepá dôverčivosť ju tak pripravila celkovo o 600 eur. V danom prípade vedie vyšetrovateľ v Humennom trestné stíhanie pre prečin neoprávneného vyrobenia a používania platobného prostriedku, elektronických peňazí alebo inej platobnej karty, spáchaný v súbehu s prečinom krádeže,“ informuje Polícia SR – Prešovský kraj.

Sledujte nás aj na Facebooku a Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z domova i zo sveta.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie