Krimi

Týždeň v Prešovskom kraji sa začal dopravnými nehodami: Cestári sú v pohotovosti

Náhla zmena počasia a prvý tohtoročný sneh zapríčinili v pondelok ráno v Prešovskom kraji osem dopravných nehôd.

Ilustračný obrázok k článku Týždeň v Prešovskom kraji sa začal dopravnými nehodami: Cestári sú v pohotovosti
Zdroj: TASR

Podľa informácií, ktoré poskytlo operačné stredisko Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) Prešov, pri nich nikto neutrpel vážne zranenia. Pre sneh na cestách sú v pohotovosti aj pracovníci Správy a údržby ciest Prešovského samosprávneho kraja (SÚC PSK).

Kde najviac?

Dopravné nehody, ku ktorým v Prešovskom kraji došlo v pondelok ráno medzi 6:00 a 9:00 hod., skončili podľa slov operačného dôstojníka HaZZ Prešov s ľahkými zraneniami. „Vozidlá skončili mimo cesty, aj prevrátené na boku,“ uviedol.

Podľa jeho ďalších slov najvyššiu nehodovosť zaznamenali v okresoch Humenné a Vranov nad Topľou, kde v oboch havarovali tri vozidlá, v okresoch Bardejov a Prešov po jednom.

Výzva k opatrnosti

Ako potvrdil dispečing SÚC PSK, snežiť začalo počas noci takmer v celom kraji, pri hraniciach s Poľskom až ráno. Počas 24 hodín do 8:00 hod. ráno posypali v PSK spolu 2 117 kilometrov ciest. „Vo výjazde sme mali v noci 67 vozidiel, spotrebovali sme 8 ton drviny, 176 ton soli a 2,5 tony solmagu,“ spresnil dispečing s tým, že momentálne má SÚC PSK na výjazde 77 vozidiel.

Cestári aj napriek údržbe ciest vyzývajú vodičov k opatrnosti. „Cesty sú prevažne mokré, vo vyšších polohách je kašovitá vrstva snehu. Treba používať zimné pneumatiky a zvýšiť pozornosť pri jazde,“ uzavrel dispečing.

Viete, ako správne volať na linku 158? Pozrite si to v tomto pripojenom videu.

Zdroj: YouTube.com

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie