Iné športy

Trojica humenských atlétov si po prvýkrát zapísala štart v reprezentačnom celku

Daniel Orlej, Jana Mihaľková a Michaela Ivančová sa dostali do reprezentačného výberu Slovenského atletického zväzu a spolu s ostatnými vyrazili na preteky do Slovinska.

Ilustračný obrázok k článku Trojica humenských atlétov si po prvýkrát zapísala štart v reprezentačnom celku
Zdroj: 1.AK Humenné

Slovenská žiacka reprezentácia pod taktovkou šéftrénera SAZ mládeže do 16 rokov Mareka Lučku (ten je zároveň trénerom 1.AK Humenné, pozn. red.) obsadila v sobotnom medzištátnom stretnutí v slovinskom Ptuji 4. miesto s 243 bodmi za Českom (429), Maďarskom (427) a Chorvátskom (280), ale pred Slovinskom (236).

Dievčatá si vybojovali štvrtú a chlapci v tesnom súboji so Slovinskom a Chorvátskom piatu priečku. Naše nádeje si vybojovali 11 individuálnych medailových umiestení (3 – 3 – 5).

O tri víťazstvá v Ptuji sa zaslúžili Tereza Čorejová na 100 m prekážok, Renáta Vodnyanszká v skoku do diaľky a chodec na 3 000 metrov Jakub Bátovský.

A ako sa darilo atlétom 1.AK Humenné? Daniel Orlej dobehol 300 metrov cez prekážky na deviatom mieste, v behu na 600 metrov skončila Michaela Ivančová takisto na deviatom mieste a Jana Mihaľková dobehla 2 000 metrov dvanásta.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Postrehli ste? Areál Základnej školy Hrnčiarska po rekonštrukcii nástupnej plochy.

Zdroj: Dnes24.sk

Na fotke: Daniel Orlej a Jana Mihaľková

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie