Rôzne

Tip na výlet: Spoznajte okolie zaniknutého Stropkovského hradu

Počas víkendu bude v Stropkove a okolí poriadne veselo. Na svoje si prídu deti, dospelí, turisti aj domáci.

Ilustračný obrázok k článku Tip na výlet: Spoznajte okolie zaniknutého Stropkovského hradu
Zdroj: OOCR Horný Zemplín a Horný Šariš

Nadšenci histórie, prírody, ale aj zábavy môžu počas víkendu (4. – 6. 9.) spoznať Stropkov a jeho okolie netradičnou formou.

Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Horný Zemplín a Horný Šariš si pre nich v spolupráci s partnermi pripravila z bohatý program. Informovala o tom jej výkonná riaditeľka Michaela Zdražilová.

V piatok (4. 9.) na návštevníkov čaká komentovaná prehliadka stropkovského Parku zvierat, ale aj výtvarné dielničky, v rámci ktorých si urobia vlastný spomienkový predmet. V obci Vladiča môžu absolvovať jazdu na koni, ktoré budú odstavené pri miestnom turistickom informačnom centre.

Slávnosti na hrade

„Hlavným bodom trojdňového programu sú sobotňajšie (5. 9.) Stropkovské hradné slávnosti (SHS), počas ktorých zažijú návštevníci mesta popravu zbojníka, balónovú bitku či módnu prehliadku historických kostýmov. Okrem toho sa im predstavia šermiari a remeselníci. Pozrieť si budú môcť v živom prenose rozprávku i ohňovú šou. Spolu s mestským historikom sa tiež vyberú po stopách Stropkovského hradu, ktorý najviac pripomína goticko-renesančný kaštieľ,“ uviedla Zdražilová.

Nedeľa (6. 9.) bude patriť hlavne prírode. Prvou zastávkou, ktorú môžu záujemcovia absolvovať, bude drevený chrám v obci Potoky, kde je prehliadka prichystaná v troch termínoch.

„Popoludní sa opäť presunieme do obce Vladiča, v ktorej môžu zrelaxovať prechádzkou do Údolia ozvien i k Malým vodopádom.,“ priblížila Zdražilová. Popoludní bude pre návštevníkov otvorené aj obecné múzeum.

Zaistite si miesto

Niektoré z aktivít je potrebné si rezervovať vopred. Formulár nájdu záujemcovia na webstránke www.hornyzemplin.sk v časti Tipy na tripy – Pri Stropkovskom hrade, kde je zverejnený tiež kompletný prehľad aktivít i jednotlivé termíny ich začiatku.

Partnermi podujatia sú mesto Stropkov, Krajská organizácia cestovného ruchu (KOCR) Severovýchod Slovenska, občianske združenie Sparta, obec Vladiča a spoločnosť Tajomné Karpaty.

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie