Rôzne

Táto budova kedysi stála v Humennom: Uhádnete, čo sa v nej nachádzalo?

Pozrite si dôkladne túto fotografiu. Pamätať si budovu na nej zachytenú bude zrejme len málokto... Skúste si ale aspoň tipnúť, o čo ide.

Ilustračný obrázok k článku Táto budova kedysi stála v Humennom: Uhádnete, čo sa v nej nachádzalo?
Zdroj: Dejiny Humenného, Fedič a kol.

Po čase opäť odbehneme na malú chvíľu do histórie nášho mesta. Konkrétne do jeho medzivojnového obdobia. Práve z neho totiž pochádza táto titulná fotografia. Budova, ktorú na nej môžete vidieť, stála oproti farskému kostolu Všetkých svätých.

Skôr narodení si to môžu pamätať, tí neskôr však s určitosťou nie. V Humennom sa v minulosti nachádzala aj väznica. A práve tú môžete vidieť na predmetnej archívnej fotke.

Podľa historikov bolo Humenné počas prvej Československej republiky sídlom viacerých okresných aj štátnych inštitúcií a úradov a tiež aj justičných orgánov.

Mimochodom, ak sa vrátime ešte do dávnejšej histórie, vedeli ste, že väznica sa kedysi nachádzala aj v podzemných priestoroch tunajšieho renesančného zámku?

A keď sme už pri histórii mesta, nenechajte si ujsť snímky pochádzajúce z rozhrania 19. a 20. storočia. Takto vyzeralo humenské námestie pred mnohými rokmi…

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

INTERESANTNÁ FOTOGALÉRIA: Takto vyzeralo humenské námestie pred mnohými rokmi
6
Galéria
Zdroj: Dejiny Humenného, Fedič a kol.
Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie