Hokej Šport

SZĽH definitívne uzavrel súťaže: Humennému sa rysuje možnosť na prvú ligu!

Slovenský zväz ľadového hokeja predčasne ukončil sezónu 2019/2020 vo všetkých súťažiach, nevynímajúc druhú ligu seniorov.

Ilustračný obrázok k článku SZĽH definitívne uzavrel súťaže: Humennému sa rysuje možnosť na prvú ligu!
Zdroj: Dnes24.sk

Slovenský zväz ľadového hokeja ako riadiaci orgán súťaží mladších žiakov, starších žiakov, ligy kadetov, 1. ligy a extraligy dorastu, extraligy juniorov, extraligy žien, 2. ligy seniorov, Slovenskej hokejovej ligy a Tipsport ligy po konzultácií s odbornými komisiami zväzu rozhodol o konečnej podobe súťaží v predčasne ukončenej sezóne 2019/20.

Ročník sa nedohral kvôli vyhláseniu mimoriadnej situácie Ústredným krízovým štábom SR 12. marca a zákaze konania športových podujatí z dôvodu rizika prenosu koronavírusu. Informoval o tom SZĽH na svojom webe.

2. liga seniorov, v ktorej pôsobí aj HC 19 Humenné a rovnako tak aj Slovenská hokejová liga (SHL), skončili bez vyhodnotenia.

„V týchto súťažiach ešte riadiace orgány a licenčné orgány budú rozhodovať o postupujúcich či zostupujúcich tímoch,“ uviedol Igor Guryča, riaditeľ súťažného oddelenia SZĽH.

Vyzerá to však, že humenský klub a rovnako jeho finálový súper Žiar nad Hronom budú mať cestu do prvej ligy otvorenú. Vyplýva to zo slov prezidenta SHL Miroslava Lipovského, ktoré zazneli v rozhovore pre Hokejportal.net.

"Keďže sa tam nestihlo odohrať ani jedno finále, rozhodli sme sa, že nepostupuje nikto. Čo však považujem za dôležité je, že obaja finalisti Humenné a Žiar nad Hronom budú môcť využiť ďalšie dve voľné licencie, ktoré ponúkame druhej lige. Ak prejavia záujem a ponuku príjmu, sú medzi nami vítaní,“ uviedol Lipovský.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie