Tomáš Šuhajda Iné športy

15. júna sa v Športovej hale Dukly Banská Bystrica konali majstrovstvá Slovenska v kickboxe pod názvom 1. ENERGY liga SZKB. Do bojov zasiahlo 132 pretekárov zo 17-tich klubov Slovenska, vrátane piatich humenských kickboxerov.

Ilustračný obrázok k článku Super výsledky: Humenskí kickboxeri naložili súperom na majstrovstvách Slovenska

Všetci pretekári si účasť museli vybojovať postupom z dlhodobej súťaže Slovenského pohára. Okrem pretekárov mal humenský kickbox na turnaji zastúpenie aj v podobe dvoch rozhodcov: Rastislava Babinčáka a Tatiany Jurkovej.

Domov s medailami

Zlato si vybojovala Mária Vassová v štýle semi contakt. Tibor Hodbod vynikajúcim výkonom získal dve zlaté medaile v štýle semi a light contakt . Marek Karch získal 3. miesto v semi a 1. v light contakte. Dominika Karchová získala 2. miesto v semi a dve tretie miesta v light contakte.

Zdroj: Rastislav Babinčák