V humenskej športovej hale si to cez víkend medzi sebou rozdali aktuálne dva najlepšie tímy 1. volejbalovej ligy mužov Východ.

Ilustračný obrázok k článku Súboje dvoch najlepších: Humenská športová hala bola dejiskom volejbalovej drámy
3
Zdroj: ŠK Gymnázium Humenné

Po mesačnej prestávke, ktorú využili humenskí volejbalisti na doliečenie zranení, zdokonaľovanie herných činností jednotlivca a odohratie vianočného turnaja proti extraligovým tímom, pokračovala v sobotu 18. januára odvetná časť 1.ligy mužov vo volejbale.

Hneď na úvod čelili hráči ŠK Gymnázium Humenné svojmu najväčšiemu rivalovi, priebežne druhému tímu v súťaži, MVK Magnezit Revúca. Prípadnými dvomi víťazstvami si mohli jednotlivé tímy vypracovať výraznejší náskok v tabuľke. Ako to skončilo?

Tréner Ľ. Selecký mal k dispozícii kompletný káder, dokonca v drese Revúcej sa objavila nová posila, ktorá je humenskému divákovi viac než známa – Miroslav Matta, nahrávač a jedna z hlavných opôr v čase, keď Humenné bolo baštou slovenského volejbalu.

Priebeh zápasov

Obidve stretnutia sa niesli vo výbornej atmosfére, ktorú vytvorili domáci fanúšikovia spolu s vynikajúcim komentátorom M. Kurtym. Prvý zápas po prvých štyroch odohraných setoch neurčil víťaza a o víťazovi musel rozhodnúť tiebreak, v ktorom sa priklonilo šťastie na stranu hosťujúceho tímu. Druhé stretnutie sa nieslo v rovnakom duchu, každé mužstvo túžilo vyhrať. Bojovalo sa o každú loptu a tak isto ako v prvom stretnutí o víťazovi musel rozhodnúť až piaty set, ktorý sa skončil najtesnejšou možnou výhrou 18:16 ale tentoraz v prospech humenských volejbalistov. Sumár sumárom, hráči odohrali desať z desiatich možných setov a zaslúžene si každý tím pripísal po jedno víťazstvo.

Zhrnutie

1.liga muži Východ – 11.kolo:

ŠK Gymnázium Humenné – MVK Magnezit Revúca 2:3 (-21, 16, –20, 22, –11) a 3:2 (-22, 25, –18, 23, 16)

Zostava ŠK: M. Roháč, Š. Krajník, M. Kopka, Ľ. Bajcura, M. Kuraš, P. Šompľak, O. Blicha, J. Bališin, M. Feduš, R. Boldy, M. Faltin, D. Fereta, M. Ivančo.

Vyrovnanosť oboch tímov sľubuje zaujímavú zápletku až do konca súťaže. Najbližšie budú súperom ŠK Gymnázium Humenné volejbalisti Prešova na ich palubovke v sobotu 25. januára a na domácej palubovke tím zo Svidníka 1. februára.

Pozápasové vyjadrenia

Tréner ŠK Gymnázium Humenné Ľubor Selecký po prvom zápase: Do zápasu sme nastúpili s cieľom uspieť a vyhrať, čo sa nám na začiatku nedarilo. Trpeli sme na prihrávke a súperov servis nám robil veľké problémy. V druhom sete sme sa z toho dokázali dostať. Veľmi dobre sme prihrávali a naše útoky boli úspešné. No do tretieho setu sme to už nedokázali preniesť. V ňom sme mali opäť horšiu prihrávku, čo spôsobilo stratu setu. Potom sa však chlapci opäť zmobilizovali, pomohli nám striedania a štvrtý set sme v tesnej dramatickej koncovke získali pre seba. Bohužiaľ v tajbrejku je to buď-alebo. Je to o tom, kto urobí viac chýb, prehrá. Strany sa menili za stavu 8:7 pre nás, ale záver sa nám nepodaril potom uhrať. Urobili sme nejaké chyby na prihrávke, v útoku, dohrávali sme so zraneným nahrávačom, takže súper vyhral. Môžem však povedať, že vyhral šťastnejší tím. Prichádza však ďalší zápas a v ňom sa ideme pobiť o víťazstvo.

Maxo Roháč – nahrávač ŠK Gymnázium Humenné: Proti Revúčanom sme nastúpili s odhodlaním vyhrať ho. Vedeli sme, do čoho ideme, že to nebude ľahké. Oba zápasy boli veľmi vyrovnané aj čo sa týka setov, ale aj chybami. Robili sme ich my ako aj Revúca. V prvom zápase, žiaľ, sa šťastena obrátila na Revúcu, ktorá vyhrala zaslúžene 3:2. Druhý zápas sme vymenili zostavu a podarilo sa nám vyhrať 3:2. Bolo sa určite na čo pozerať, boli pekné momenty na oboch stranách. Som rád, že aspoň ten jeden zápas sme vyhrali po tomto ťažkom 5-setovom boji.

Informácie poskytol ŠK Gymnázium Humenné.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.