Volejbal

Súboj prvého s druhým: Ako sa darilo v šlágri kola humenským volejbalistom?

V neobvyklom termíne v nedeľu odohrali dôležitý dvojzápas hráči ŠK Gymnázium Humenné a to na pôde ich najväčšieho tohtosezónneho rivala z Revúcej.

Ilustračný obrázok k článku Súboj prvého s druhým: Ako sa darilo v šlágri kola humenským volejbalistom?
9
Zdroj: ŠK Gymnázium Humenné

Súboj prvého s druhým tímom súťaže sľuboval kvalitu.

Humenčania vycestovali do Revúcej s cieľom zotrvať na prvej priečke v tabuľke. Prvý zápas však začali katastrofálne, domácim vychádzalo úplne všetko a rozbili lídra tabuľky v pomere 25:11. Našťastie sa Humenčania rýchlo oklepali, začali hrať svoju hru a ďalšie dva sety boli jasne v ich réžii. Všetko nasvedčovali tomu, že aj štvrtý set budú mať pod kontrolou. No svojimi nevynútenými chybami v koncovke sa pripravili o víťazstvo. Tie-break jednoznačne vyznel pre domácich a prvý zápas bol na konci v prospech Revúčanov.

V druhom zápase neostávalo Humenčanom nič iné ako od začiatku zatlačiť súpera a k ničomu ho nepustiť. Prvé dva sety sa im to darilo, opäť premárnená koncovka tretieho setu nezanechala na hráčoch ŠK Gymnázium Humenné stopy a štvrtý set dominovali na ihrisku. Zvíťazili v pomere setov 3:1, čo znamená upevnenie si prvej pozície v súťaži.

Zhrnutie

16.kolo 1.liga muži Východ:

MVK Magnezit Revúca – ŠK Gymnázium Humenné 3:2 (11, –17, –20, 23, 8) a 1:3 (-23, –21, 23, –14).

Zostava ŠK: M. Roháč, M. Kuraš, M. Feduš, P. Šompľak, Ľ. Bajcura, J. Bališin, R. Boldy, Š. Krajník, D. Fereta, M. Faltin, M. Ivančo

Najbližší dvojzápas odohrá humenský tím na domácej palubovku. V sobotu o 10:00 hod. (druhý zápas 12:00 hod.) si môžete prísť pozrieť ich konfrontáciu s VK Mirad Prešov.

Pozápasové vyjadrenia

Róbert Boldy, libero ŠK Gymnázium Humenné: Prvý zápas sme začali katastrofálne… Zasa som v prvom sete nevedel prihrať a od toho sa odvíjala naša hra… Celé zle. V druhom sete sme to zobrali do našich rúk a v pohode sme si uhrali dva sety. Tretí sa pomaly ťahal a klasicky sme si ho v koncovke prehrali našimi chybami. Tie-break, piaty set, je zväčša kto z koho – začali sme zle, za dve minúty bolo 4:0 a jasne sme prehrali. Pravdupovediac, Revúca vyhrala zaslúžene.

Druhý zápas sme šli tvrdo po výhre a to sme aj dokázali. Škoda tretieho setu, ktorý sme si opäť prehrali našimi chybami. Zápas sme relatívne zvládli bez nejakých ťažkostí, pričom bolo vidieť veľkú únavu na oboch stranách po ťažkom prvom zápase. Myslím si, že po tomto dvojzápase môžeme byť spokojní. Body sme si asi spravodlivo rozdelili a podľa mňa bol tento dvojzápas volejbalovo atraktívny aj pre divákov, ktorí vytvárali celý čas výbornú atmosféru. Revúca musí byť hrdá na svojich fanúšikov.

Maximilián Roháč, nahrávač ŠK Gymnázium Humenné: Prišli sme v plnej zostave, s cieľom získať 6 bodov alebo 2 víťazstvá. Žiaľ, nevyšlo to, získali sme len 4 body, ktoré nám určite veľmi pomôžu. Od začiatku bola veľmi dobrá atmosféra domácich, ktorí zaslúžene vyhrali prvý zápas, po ťažkých výmenách 3:2. V prvom zápase sme robili množstvo nevynútených chýb, kazili servis a príjem, na ktoré sme doplatili a prehrali ho. Do druhého zápasu sme nastúpili s rešpektom, ale aj s uvoľnením užívať si dôležitý zápas. Táto uvoľnenosť nám priniesla víťazstvo 3:1. Eliminovali sme chyby a zaslúžene vyhrali. Musím podotknúť, že aj napriek tomu, že sme nemali druhého najlepšieho produktívneho hráča, Olega Blichu, sme vyhrali.

Informácie pre portál Dnes24.sk poskytol ŠK Gymnázium Humenné.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.