Rôzne

Srdce pri Laborci má dva roky: Koľko zámkov lásky za ten čas pribudlo? FOTO

Nainštalovali ju symbolicky práve na Valentína pred dvoma rokmi. Konštrukcia v tvare srdca, na ktorú možno vešať zámky lásky.

Ilustračný obrázok k článku Srdce pri Laborci má dva roky: Koľko zámkov lásky za ten čas pribudlo? FOTO
Zdroj: Technické služby Humenné

Humenčania a spol. zvykli v minulosti vešať uzamknuté zámky „lásky“ na Valaškovský most, ktorému tak prischla nálepka Most lásky.

Technické služby mesta Humenné však museli z mosta tieto zámky pred dvoma rokmi odstrániť a to z dôvodu nadmernej záťaže konštrukčných prvkov a v zmysle rozhodnutia Pamiatkového úradu v Prešove.

Po ich odstránení začali dostávať otázky, ale aj návrhy či podnety najmä od mladých ľudí na zriadenie miesta, kde by sa mohlo v tejto peknej tradícii pokračovať.

„V TS sme dali hlavy dokopy a vymysleli sme konštrukciu, ktorá by symbolizovala lásku a šťastie. Po dlhých úvahách nám vyšlo, že najlepšie by nášmu zámeru odpovedala konštrukcia v tvare srdca. Priznám sa, že k takému rozhodnutiu nás inšpiroval podobný tvar či symbol, ktorý som videl v zahraničí,“ priblížil v čase osadenia konštrukcie riaditeľ TS Milan Kuruc.

K tomu došlo symbolicky práve na Valentína v roku 2018. Dnes sú to tým pádom presne 2 roky, odkedy konštrukcia v tvare srdca pri Valaškovskom moste je k dispozícii pre vešania zámkov lásky.

A ako vyzerá po dvoch rokoch? Koľko zámkov lásky pribudlo? Pozrite si to na fotkách.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

V Humennom pred 2 rokmi osadili konštrukciu srdca: Takto vyzerá dnes
5
Galéria

Hl. foto: archívne

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie