Volejbal

Športová hala opäť zažije špičkový volejbal! Prečo bolo vybrané práve Humenné?

V humenskej športovej hale sa uskutoční finále Slovenského pohára vo volejbale mužov a žien 2018-19. A pre toto padla voľba na Humenné...

Ilustračný obrázok k článku Športová hala opäť zažije špičkový volejbal! Prečo bolo vybrané práve Humenné?
Zdroj: TASR

V dňoch 16. – 17. februára 2019 sa v Mestskej športovej hale v Humennom uskutoční finále Slovenského pohára vo volejbale mužov a žien 2018–19.

„V rámci príprav finále Slovenského pohára sa Slovenská volejbalová federácia rozhodla, že prevezme organizáciu turnaja pod svoje krídla. Dejisko sme vyberali z viacerých alternatív, v hre bola bratislavská HANT Aréna, Levice, Nitra, či Poprad, ale nakoniec padla voľba na Humenné, kde sme našli ideálne podmienky vo vyhovujúcom termíne. Humenné patrilo donedávna k baštám slovenského volejbalu a aktuálne rezonuje v meste téma návratu mesta na volejbalovú mapu. Veríme, že natoľko významné podujatie ako je Slovenský pohár pomôže v Humennom naštartovať volejbalových nadšencov a priaznivcov, aby sa táto myšlienka čo najrýchlejšie stala realitou. Finálový turnaj Slovenského pohára sa uskutoční v rámci 100. výročia osláv volejbalu na Slovensku a preto chceme pripraviť toto podujatie na vysokej úrovni,“ povedal pre web Slovenskej volejbalovej federácie prezident SVF Martin Kraščenič.

Podľa slov súťažného riaditeľa SVF Ľubo Stražaya v Humennom nájdu nielen kvalitné podmienky, ale aj divácku kulisu a dobré zázemie ľudí, ktorí rozumejú volejbalu. „Sme radi, že nám po rokovaniach vyšli v ústrety a presunuli iné podujatie na nový termín,“ doplnil.

Sledujte nás aj na našom Instagrame a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Foto: ilustačné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie