Volejbal

Smutná správa pre fanúšikov volejbalu v Humennom: VK Chemes prišiel o hlavného sponzora a po základnej časti končí!

Predseda Správnej rady volejbalového klubu Chemes Humenné Stanislav Rehúš odstúpil zo svojej funkcie a klub následne prišiel aj o generálneho sponzora. V tejto súvislosti Správna rada klubu rozhodla, že družstvo mužov po odohratí základnej časti slovenskej extraligy zo súťaže odstúpi.

Ilustračný obrázok k článku Smutná správa pre fanúšikov volejbalu v Humennom: VK Chemes prišiel o hlavného sponzora a po základnej časti končí!
Zdroj: TASR

Správna rada klubu o týchto skutočnostiach informovala v oficiálnom stanovisku.

Podľa oficiálneho vyhlásenia predstavenstva Chemes a.s. bude hrať Chemes Humenné do konca základnej časti extraligy len preto, aby kontumáciou jeho výsledkov nebolo ovplyvnené postavenie družstiev v tabuľke. „Stanislav Rehúš bol pre našu spoločnosť pevným mostom k VK Chemes Humenné. V situácii, keď naša spoločnosť prišla o tohto garanta použitia našej finančnej podpory, stratila zároveň motiváciu byť naďalej generálnym sponzorom VK Chemes Humenné,“ uvádza sa vo vyhlásení Chemes a.s..

Mládežnícke družstvá zostanú v súťažiach do konca sezóny 2014/2015, ak mesto Humenné poskytne VK Chemes Humenné do 30. novembra 2014 sumu, o ktorú mu kráti schválenú finančnú dotáciu na rozvoj a podporu mládežníckych družstiev v roku 2014 a do 28. februára 2015 dostane klub polovicu finančnej dotácie na rozvoj a podporu mládežníckeho športu, ktorú mu Mestské zastupiteľstvo v Humennom schváli na rok 2015.

Foto: ilustračné

Zdroj: TASR

Rýchle správy

Najčítanejšie