Tomáš Šuhajda Volejbal

Volejbalisti ŠK Chemes Humenné podľahli v odvetnom zápase 2. kola Challenge Cup-u na domácej palubovke účastníkovi talianskej Serie A1 Andreoli Latina 0:3. Rovnako sa skončil aj prvý zápas a do ďalších bojov tak postúpili Taliani v zostave aj so slovenským reprezentantom Petrom Michalovičom.

Ilustračný obrázok k článku Smolné koncovky dvoch setov rozhodli: Chemesáci vypadli z ďalších bojov Challenge Cup-u

ŠK Chemes Humenné – Andreoli Latina 0:3 (-24, –18, –26)

90 minút, rozhodcovia: Marev (Bul.), Paršyn (Ukr.)

Smolná koncovka

Zápas začali domáci úspešným blokom a v úvode setu ich museli Taliani sťahovať. Tí sa prvýkrát do vedenia dostali pri stave 10:11, priebeh setu však bol naďalej veľmi vyrovnaný. Aj keď sa hosťom podaril miestami nebezpečný odstup (12:15, 14:18, 16:20), Chemesáci to dokázali stiahnuť a vyrovnať (21:21). Mimoriadne napínavá bola aj koncovka setu (24:24), lepšie ju však zvládol taliansky celok – 24:26.

Zlý začiatok

Druhý set začali lepšie hostia (2:8), domácim sa však podarilo vrátiť do tohto setu späť a znížili na rozdiel dvoch bodov (7:9). Taliani vzápätí opäť odskočili (7:12), ale domáci sa znova dotiahli na rozdiel bodu (13:14). Ďalší bodový únik sa už však Chemesákom stiahnuť nepodarilo (16:20, 17:23) a set prehrali napokon jednoznačne 18:25.

Opäť tá koncovka…

3. set priniesol vyrovnaný priebeh (8:8) a aj keď sa talianskemu favoritovi podarilo občas odskočiť (11:15), domáci tím sa nevzdával a na súpera sa dokázal dotiahnuť. Nasledovala mimoriadne napínavá koncovka setu, ktorú rovnako ako tú v prvom sete zvládli lepšie hostia – 26:28.