Rôzne

Skončilo hlasovanie o najkrajší erb obce Humenského okresu: Ktorý sa ním stal?

Je ich šesťdesiat, no tento titul mohol získať len jeden z nich. Prinášame vám výsledky hlasovacej súťaže o najkrajší erb spomedzi obcí Humenského okresu.

Ilustračný obrázok k článku Skončilo hlasovanie o najkrajší erb obce Humenského okresu: Ktorý sa ním stal?
Zdroj: TASR

Uplynulý utorok odštartovala na portáli Humenné 24 hlasovacia súťaž o najkrajší erb spomedzi obcí patriacich do Humenského okresu a hlasovať bolo možné do polnoci 5. novembra. Ako to dopadlo?

Online hlasovanie o najkrajší erb obce Humenského okresu vyhral ten, na ktorom je zobrazený podľa Heraldického registra Slovenskej republiky v červenom štíte po zelenej pažiti bežiaci strieborný býček v zlatej zbroji. Patrí obci Sopkovce a dostal 8,7% zo všetkých hlasov.

Na druhom mieste sa umiestnil erb obce Udavské s hlavou jeleňa (5,2% hlasov), tretiu a štvrtú priečku si delia so 4,8% hlasov Baškovce (v erbe vyobrazený strom a výhonky) a Turcovce (v erbe vyobrazená srna). Prvú päticu uzatvára erb obce Víťazovce (3,9%, kôň a skrížené šable).

Nielen erby, ktoré obsadili prvých päť miest, si môžete pozrieť v pripojenej galérii. Nájdete tam tiež kompletné výsledky tejto hlasovacej súťaže.

Erby majú svoju bohatú históriu a tie prvé sa spájajú ešte s 12. storočím. Viac zaujímavosti o nich nám poskytla etnologička a historička Katarína Nádaská. Nenechajte si to ujsť v pripojenom videu.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

Kompletné výsledky súťaže o najkrajší erb obce Humenského okresu
7
Galéria
Zdroj: Heraldický register SR
Zdroj: Dnes24.sk

Hl. foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie