Volejbal

ŠK Gymnázium Humenné si víťazstvami napravilo chuť. Tréner: Nesmieme spať na vavrínoch

Volejbalisti ŠK Gymnázium Humenné sa po minulotýždňovom zaváhaní chceli predviesť pred domácimi fanúšikmi v lepšom svetle.

Ilustračný obrázok k článku ŠK Gymnázium Humenné si víťazstvami napravilo chuť. Tréner: Nesmieme spať na vavrínoch
10
Galéria
Zdroj: ŠK Gymnázium Humenné

Na domácej palubovke v Mestskej športovej hale privítali béčko VK MIRAD Prešov.

Prvý zápas

Od úvodu stretnutia, ktoré sa začalo tradične o 10:00 hod., bolo na domácich chlapcoch vidieť veľkú chuť za víťazstvom. Súpera nepodcenili, od začiatku sa sústredili predovšetkým na svoj výkon a nečakali na zaváhanie Prešovčanov. V každom sete dominovali vo všetkých herných činnostiach, postupne si vypracovali pohodlný náskok a celé stretnutie zvládli za hodinu v pomere 3:0.

Druhý zápas

Do druhého zápasu nastúpili hráči Humenného v zmenenej zostave. Šancu dostali „mladí“. Na palubovke predviedli koncentrovaný výkon a i druhý zápas sa skončil v pomere 3:0 pre ŠK Gymnázium. Priebeh všetkých troch setov bol rovnaký. Stabilným podaním a dobrým príjmom si Humenčania vybudovali v každom sete niekoľko bodový náskok, ktorý si udržali až do konca.

Tréner Ľ. Selecký mohol byť po zisku ďalších šiestich bodov hrdý na svojich zverencov. Najbližší dvojzápas odohrajú Humenčania na palubovke Svidníka v sobotu 30. novembra.

Zhrnutie

1.liga muži Východ – 7.kolo:

ŠK Gymnázium Humenné – VK Mirad PU Prešov B 3:0 (15, 16, 20) a 3:0 (20, 15, 21)

Zostava ŠK Gymnázium: Š. Krajník, M. Kuraš, M. Feduš, P. Šompľak, Ľ. Bajcura, O. Blicha, R. Boldy, M. Šarga, M. Faltin, P. Bobaľa, F. Marton, M. Roháč

Pozápasové reakcie

Ľubor Selecký, tréner ŠK Gymnázium Humenné: Dnešný dvojzápas bol pod našou kontrolou. Od začiatku sme dominovali a eliminovali sme naše zbytočné chyby. A keď sa aj niekedy vyskytli nejaké drobné chybičky, dalo sa to nejako prehryznúť. Snažili sme sa dnes naskočiť znova na víťaznú vlnu, po minulotýždňovej prehre s Revúcou, keď sme prehrali možno i kvôli nášmu podceneniu kvalít súpera.

Do dnešného zápasu sme nastupovali s tým, že nám náš súper nedá nič zadarmo. Aj keď sme prvý dvojzápas v Prešove vyhrali, teraz sme nechceli nechať nič na náhodu a snažili sme sa diktovať v zápasoch naše tempo hry. Myslím si, že sa nám to celkom darilo. Vystriedala sa nám na palubovke celá lavička. Všetci hráči si zahrali v prvom či v druhom zápase, takže v tomto som celkom spokojný. Trošku sme v závere druhého zápasu stratili koncentráciu, ale dokázali sme si to už tentokrát postrážiť. Druhý zápas nám v podstate dohrávali mladí, naša juniorka. Víťazstva i všetky body sú nám pripísané. V zápasoch boli i pekné momenty, ale je stále na čom pracovať. Nesmieme spať na vavrínoch, lebo je pred nami kopec roboty. Aj chalani si musia uvedomiť, že bez tréningu sa to nedá.

Ľuboš Bajcura, smečiar ŠK Gymnázium Humenné: Ďalší zápas za nami, pred ktorým sme absolvovali poctivú týždňovú prípravu na Prešov B a´nenechali sme nič na náhodu. Po minulotýždňovom kole s Revúcou sme si vstúpili do svedomia a zodpovedne sme sa na tento zápas pripravili. Myslím, že naša príprava zodpovedala dôležitosti zápasu a to sa ukázalo aj vo výsledku. Vo všetkých herných činnostiach sme súpera prevyšovali. Prvý zápas sme nastúpili v základnej zostave. Našou zbraňou bol veľmi dobrý servis, ktorým sme zatlačili súpera a oslabili útok. Do druhého zápasu sme nastúpili v pozmenenej zostave. V konečnom dôsledku to bol vyrovnanejší zápas, pod ktorý sa podpísal horší servis. Bolo to však zaslúžené víťazstvo a v Humennom zostáva 6 bodov. Súťaž však nekončí, takže pokračujeme ďalej.

Štefan Krajník, nahrávač ŠK Gymnázium Humenné: Dnešné obidve stretnutia boli vedené v našej réžii, prvý zápas sme od začiatku tlačili na servise, a tak sme súpera nepustili k nejakým akciám. Druhý zápas v pozmenenej zostave sme si tiež dokázali uhrať a súpera nepustili do žiadnej dramatickej koncovky.

Informácie pre portál Humenné 24 poskytlo ŠK Gymnázium Humenné.

Sledujte nás aj na našom Facebooku, Instagrame a Twitteri a nenechajte si ujsť ďalší zaujímavý obsah z Humenného a okolia.

ŠK Gymnázium Humenné vs. VK Mirad PU Prešov B
10
Galéria
Zdroj: ŠK Gymnázium Humenné
Zdroj: Dnes24.sk

Najčítanejšie