Rýchly OBRÁZKOVÝ kvíz z Humenského okresu: Priraďte dedinám správne erby a zistite svoje skóre!

Pri pohľade na niektoré erby je nad slnko jasné, ktorej obci pri Humennom patria, iné ale vedia poriadne zmiasť. Vyskúšajte si to! 15 obrázkov, 15 rýchlych odpovedí a výsledok sa dozviete ihneď.

Tomáš Šuhajda
Ilustračný obrázok k článku Rýchly OBRÁZKOVÝ kvíz z Humenského okresu: Priraďte dedinám správne erby a zistite svoje skóre!
Zdroj: TASR

Vychádzajú z minulosti, prostredníctvom symbolov dokumentujú a pripomínajú rôzne momenty z histórie miest a obcí a ilustrujú charakteristické znaky. Dnes už ale na prvý pohľad nemusí byť pre laika tak ľahko rozlúštiteľné, ktorý erb by mohol patriť ktorej obci.

Skúste si to otestovať na dedinkách, ktoré dobre poznáte, na tých našich. Postupne sa vám ukáže 15 rôznych erbov patriacich rôznym obciam v okrese Humenné. Ku každému erbu máte na výber z troch možností, správna je, samozrejme, vždy len jedna.

Avšak pozor, na odpoveď na každú otázku máte len 10 sekúnd. Ak nestihnete odpovedať do limitu, otázka bude hodnotená ako nezodpovedaná. Kvíz bude okamžite vyhodnotený a vy zistíte, na koľko otázok ste odpovedali správne.

Kvíz môžete kedykoľvek opakovať a vylepšovať si svoje skóre. Výsledok kvízu môžete jednoducho, jediným kliknutím, zdieľať na facebooku a pochváliť sa ním i vaším priateľom. Neváhajte a zistite, ako ste na tom :)

Hrajte tu: Poznáte erby obcí z Humenského okresu?

Otestujte sa aj v iných oblastiach. Overte si, ako dobre poznáte Námestie slobody v Humennom, dominantu nášho mesta, históriu humenského športu, známe osobnosti z nášho regiónu, či notoricky známe fakty o Humennom.

Môže vás zaujímať:

Ako oslovíte dievku zo Zubného či chlapa z Pritulian? Prekvapivé pomenovania obyvateľov našich dedín!

Naše okolie skrýva množstvo zaujímavostí: Pikošky z obcí pri Humennom, o ktorých vie málokto!

Pôvodné mená našich dedín vás dostanú: Kyskemencze ešte ako tak, ale Gruzovce sú víťaz :)

foto: ilustračné