Tomáš Šuhajda Hokej

Rozhodol štvrtý zápas: HC 19 Humenné je vo finále druhej hokejovej ligy

Rimavská Sobota nepustila svoju kožu úplne ľahko, ale Humenčania boli napokon nad jej sily a čaká ich finále druhej hokejovej ligy.

Ilustračný obrázok k článku Rozhodol štvrtý zápas: HC 19 Humenné je vo finále druhej hokejovej ligy
Zdroj: Dnes24.sk

Po dvoch víťazstvách na ľade HKM Rimavská Sobota azda žiadny humenský hokejový fanúšik nepochyboval, že to v tejto sezóne dotiahnu hokejisti HC 19 Humenné až do finále druhej hokejovej ligy.

Lenže odhodlaný súper z Gemera spôsobil Humenčanom v treťom zápase nemalé komplikácie a napokon ho aj dotiahol do víťazného konca. Pred 1 251 divákov slávili hostia víťazstvo 2:1 z ich pohľadu.

HC 19 malo o deň neskôr na hokejkách ešte jeden postupový mečbal a vo štvrtom zápase nenechalo nič na náhodu a rozstrieľalo Rimavskú Sobotu 6:1. Tento zápas sledovalo priamo na štadióne 967 divákov.

Humenčania sa tak stali víťazmi finálovej série skupiny B. Víťazom finále skupiny A je HK MŠK Indian Žiar nad Hronom, ktorý porazil MŠK Púchov rovnako 3:1 na zápasy.

HC 19 Humenné vs. HK MŠK Indian Žiar nad Hronom. Takúto podobu tak má veľké finále, v ktorom sa bude bojovať nielen o celkového víťaza druhej hokejovej ligy, ale aj o postup.

Hrať sa bude ako doposiaľ na tri víťazné zápasy, pričom séria odštartuje 14. marca o 17:00 hod. v Humennom, keďže HC 19 nazbieralo v základnej časti viac bodov.

Chcete okrem regionálnych správ dostávať dôležité aktuálne informácie? Nájdete nás aj na FB Dnes24.

Foto: ilustračné

Zdroj: Dnes24.sk

Rýchle správy

Najčítanejšie